Wystawa EMOCJE NA MIARĘ!

Co to są emocje? Jak wyglądają i gdzie mieszkają? Czy wydają jakieś dźwięki? Wiemy na pewno, że wszystkie są w nas. Ba! wszystkie są tak samo ważne. Tylko jak je rozpoznać? I jak one się tam wszystkie mieszczą? Jedne emocje przylatują i odlatują jak balonik, inne zostają z nami na dłużej, choć wcale tego nie chcemy, a jeszcze inne znikają tak szybko, jak ulubione lody. W galerii TWORZĘ SIĘ  można przyjrzeć im się z bliska! Zaproszeni do projektu artyści przygotowali instalacje artystyczne oraz pokoje emocji, a młodzi laureaci konkursu „Emocje na miarę” zaprojektowali ich mieszkańców. Jest pokój smuteczków i pokój strachu ale również zdziwienie, spokój, radość czy złość.

Udaj się w podróż do świata uczuć i  różnych nastrojów, rozpoznaj je i ponazywaj, wybierz swoją ulubioną ścieżkę i podziel się z nami tym co przeżyłeś/przeżyłaś. Będzie ekscytująco, radośnie, ciekawie ale też szaro, czarno, może trochę strasznie. Ale bez obaw. Jak mawia bohater książki „Piaskowy Wilk”, ciemność jest taka jak ją sobie wymyślisz.

Zwiedzający wystawę otrzymują mapkę, aby badać poszczególne pomieszczenia i korytarze, nadawać im odpowiednie nazwy, a także dzielić emocje na przyjemne i te mniej miłe. Podczas wystawy spróbujemy wypracować sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami (pudło rozwiązań) oraz dzielenia się tymi pozytywnymi (skrzynia radości). Sprawdzimy też, jaką moc ma Wasz krzyk.

Pamiętajcie, wszystkie emocje są ważne i wszystkim należy poświęcić czas. Sprawdź z nami jak i co czujesz, które emocje wybierasz na dłużej, a które tylko na chwilę.

Wystawa to rozszerzenie idei konkursu „Emocje na miarę!” zrealizowanego na przełomie kwietnia i maja 2021 r., mającego na celu zwizualizowanie wybranych emocji przez dzieci i młodzież. Z wyłonionych prac powstała seria plakatów oraz maskotki i obiekty  przestrzenne wykonane według nagrodzonych projektów.

Wiek: 5+

Kuratorka projektu: Paulina Ratajczak

Artyści: Zofia Kiciński, Dominika Wyrobek, Joanna Bronisławska, Paulina Pikiewicz, Karolina Mełnicka, Karolina Gołębiowska, Paweł Kleszczewski, Kasia Zimnoch

Współpraca: Marek Mierzejewski, Marcin Strugliński, Jakub Maciejewski, Oskar Ejsmont, Tomasz Gacek, Katarzyna Pawlikowska, Stowarzyszenie OFFICYNA, Pracownia If I had,

Konsultacje psychologiczne: Marzena Zięba (Centrum Emovere)

Projekty maskotek: Pola Iwańska (4l.),Tomasz Tkacz (4l.), Laura Szyłow (7l.) Maja Iwańska (7l.), Hanna Awiżen (10l.), Michalina Lewna (10l) Filip Gacek (11l.), Mikołaj Dziejko (9l.) Weronika Wróblewska (11l.)

———————————————————-

KIEDY I JAK ODWIEDZIĆ WYSTAWĘ ?

– w niedzielę w godz. 11:00-16:00.Wstęp bezpłatny. Prosimy o zapisy mailowe na pełne godziny.

UWAGA! Jedną niedzielę w miesiącu nie pracujemy (polecamy sprawdzić wydarzenia na naszym profilu FB). Zwiedzanie odbywa się w maseczkach ochronnych.

-od poniedziałku do piątku oprowadzanie dla grup zorganizowanych (wstęp 10 zł/dziecko; zapisy:tworzesie@gmail.com).  Zwiedzanie odbywa się w maseczkach ochronnych.

Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz

Wystawa powstała w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2021”. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.

Partnerzy: Sektor 3 Szczecin, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenie KAMERA, Kamera Jazda, Akademia Sztuki w Szczecinie, Kashart , Szkoła Podstawowa TAK

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecin

Skip to content