Ukryta Wystawa

UKRYTA WYSTAWA – eksperymentalne place zabaw w galerii sztuki

„Ukryta wystawa” – eksperymentalne place zabaw w galerii sztuki TWORZĘ SIĘ w Domu Kultury „13 Muz” Fot. Robert Stachnik

UKRYTA WYSTAWA jest zaproszeniem do zabawy i kontemplacji. Poprzez poszukiwanie i uważność, dzieci i młodzież, odkryją świat sztuki, a w nim takie zagadnienia jak: minimalizm, biel w sztuce, kamuflaż, ukryty przekaz, galeria jako miejsce rozpalające umysł, wywołujące emocje i inspirujące. Wspólnie z zaproszonymi artystkami i artystami, przygotowaliśmy wystawę, która rozbudzi ciekawość, zachęci do odkryć i poszukiwań, w myśl hasła: „Ciekawość – pierwszy stopień do rozwoju”.
Tym razem zamieniliśmy TWORZĘ SIĘ w typową galerię „white cube”-odizolowaną od świata, białą przestrzeń. Przy pomocy oszczędnych środków i prostej formie, trochę na przekór nadmiarowi dzisiejszego świata, zapraszamy do odkrywania sztuki współczesnej, tego, co „niewidoczne dla oczu”, do uważności, dostrzegania detali, odkrywania ukrytych znaczeń oraz własnej ścieżki wrażeń.

-A co, jeśli na tej ścieżce pojawi się tabliczka z napisem -„nieupoważnionym wstęp wzbroniony”? Co kryją takie miejsca? Czy ktoś w nich mieszka? Może czasem warto przyłożyć ucho do ściany?

UKRYTA WYSTAWA jest również pretekstem do mówienia o rzeczach ważnych: ukrytych historiach, obalaniu stereotypów, wstydzie, wykluczeniu i nietolerancji ale też o poszukiwaniu prawdy, odkrywaniu siebie oraz zdejmowaniu masek. To co zamiecione pod dywan, ukryte w szafach, zepchnięte i wyparte ma teraz głos!

Wiek: 6+ (ścieżka nr 1 DZIECI), 11+ (ścieżka nr 2 MŁODZIEŻ)

Kuratorka projektu, koncepcja: Paulina Ratajczak

Współtwórczynie/Współtwórcy: Karolina Gołębiowska, Dominika Wyrobek, Agata Wolniewicz, Joanna Bronisławska, Marek Mierzejewski, Karolina Breguła, Katarzyna Mierzejewska, Paweł Kula, Maria Kula, Michał Bałdyga, Zofia Kiciński, Izabela Plucińska, Wojciech Gilewicz

Współpraca: Wojtek Biernawski, Marcin Strugliński, Tomasz Gacek, Oskar Ejsmont, Remigiusz Suda, Grupa Filmowa „Kino Svoboda”, Szymon Herbuś

„Ukryta wystawa” – eksperymentalne place zabaw w galerii sztuki TWORZĘ SIĘ w Domu Kultury „13 Muz” Fot. Robert Stachnik

„Ukryta wystawa” – eksperymentalne place zabaw w galerii sztuki TWORZĘ SIĘ w Domu Kultury „13 Muz” Fot. Robert Stachnik
Mikro scenki ukryte w ścianach, na listwach przypodłogowych i wielu miejscach galerii TWORZĘ SIĘ-do poszukiwania i odkrywania znaczeń fot. Paulina Ratajczak

Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”

Wystawa współfinansowana jest ze środków Miasta Szczecin. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-państwowego funduszu celowego.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektów „Ukryta wystawa-plac zabaw w galerii sztuki” oraz „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”.

Partnerzy: Wydawnictwo „Dwie Siostry”, Wydawnictwo Format, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Wydawnictwo Na przykład, Sektor 3 Szczecin, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenie KAMERA

Partnerzy medialni: wszczecinie.pl, Kurier Szczeciński, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina, Miasto Atrakcji

Skip to content