Eksperymentalne place zabaw w drodze

Zapraszamy na kolejną edycję nowego projektu realizowanego w galerii TWORZĘ SIĘ! Zaproś nas do siebie!

Eksperymentalne place zabaw w drodze 2022. Zaproś nas do siebie!

„Eksperymentalne Place Zabaw w drodze” to kontynuacja wyjazdowych, kameralnych warsztatów artystycznych,  realizowanych od czerwca 2021 r.  przez twórców związanych z galerią TWORZE SIĘ. To  pakiet działań animacyjnych i edukacyjnych, przybliżających uczestnikom wybrane obszary sztuki, prezentowane wcześniej na wystawach w galerii TWORZĘ SIĘ (m.in. na Ekologicznym, Filmowym, Teatralnym i Literackim Placu Zabaw).

Działania prowadzą szczecińscy artyści, edukatorzy sztuki oraz animatorzy: Maria Dąbrowska, Karolina Gołębiowska, Dominika Wyrobek, Paweł Kula, Małgorzata Narożna, Jacek Gawroński, Paulina Ratajczak

Większość spotkań odbywa się w terenie (szkolne boiska, przedszkolne ogródki, podwórka), pozostałe w okresie jesienno-zimowych, w formie lekcji sztuki, w galerii TWORZĘ SIĘ.


Zapraszamy grupy szkolne i przedszkolne, grupy twórcze, świetlice i placówki oświatowe do kontaktu. Spotkania są bezpłatne, odbywają się na terenie Szczecina oraz w galerii TWORZĘ SIĘ. Każdorazowo ustalany jest dogodny termin spotkania. Ilość spotkań jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy: tworzesie@gmail.com.

Dla grup zorganizowanych przewidziane są następujące spotkania:

Miejska Partyzantka Ogrodnicza – Zazieleniamy Szczecin

Warsztaty i akcje na szkolnych boiskach. Wiek: 7+

Prowadzenie: Karolina Gołębiowska

Termin: do ustalenia

Wakacyjne warsztaty filmowe w technice animacji poklatkowej. Wiek: 8-13 lat

Prowadzenie: Dominika Wyrobek, Paulina Ratajczak

Termin: do ustalenia

Bajkoterapia na przykładzie klasycznych bajek i baśni oraz bajek filozoficznych. Wiek: 5+

Prowadzenie: Małgorzata Narożna (ciocia FIKA), Paulina Ratajczak

Termin: do ustalenia

Warsztaty teatralne z aktorką Marią Dąbrowską

Warsztaty dla świetlic środowiskowych, grup teatralnych i placówek opiekuńczych). Wiek: 8+; termin: do ustalenia

Koncepcja projektu: Paulina Ratajczak

Organizatorzy/Partnerzy:

Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”,  TWORZĘ SIĘ,  Stowarzyszenie KAMERA, Stowarzyszenie OFFICYNA, Księgarnia FIKA, Shinrin Yoku Jacek Gawroński


Projekt „Eksperymentalne Place Zabaw w drodze 2022” jest  współfinansowany ze środków Miasta Szczecin.

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.plszczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina 

Eksperymentalne place zabaw w drodze 2021

„Eksperymentalne Place Zabaw w drodze” to nowy projekt realizowany przez galerię TWORZĘ SIĘ od 1 czerwca 2021 r do grudnia 2021 r. Ograniczenia związane z pandemią oraz nowe warunki organizacji wydarzeń kulturalnych, sprawiły, że pojawiła się potrzeba mobilnych, kameralnych wydarzeń kulturalnych, które dotrą bezpośrednio do odbiorców. W  ten sposób powstał pakiet działań animacyjnych i edukacyjnych, przybliżających uczestnikom wybrane obszary sztuki, prezentowane wcześniej na wystawach w galerii TWORZĘ SIĘ (m.in. na Fotograficznym, Filmowym, Teatralnym i Literackim Placu Zabaw).

Działania prowadzili szczecińscy artyści, edukatorzy sztuki oraz animatorzy: Maria Dąbrowska, Paweł Kula, Karolina Gołębiowska, Krzysztof Kuźnicki, Ania Wiśniewska Bartłomiej Orłowski, Dominika Wyrobek, Kasia Zimnoch, Paweł Kleszczewski, Paulina Ratajczak

W ramach projektu przeprowadzonych zostało 60 spotkań warsztatowych. Zajęcia odbyły się na szkolnych boiskach, w przedszkolnych ogródkach, na terenie Muzeum w Wolinie, na podwórkach placówek opiekuńczo-wychowawczych w Szczecinie, w świetlicach, w parku Kasprowicza, w galerii TWORZĘ SIĘ, w Goleniowie, Kretlewie i Mechowie.

Koncepcja projektu: Paulina Ratajczak

Organizatorzy/Partnerzy:

Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”, TWORZĘ SIĘ, Muzeum w Wolinie, Goleniowski Dom Kultury, GOKiS w Golczewie, Centrum Opieki nad Dzieckiem im. Konstantego Maciejewicza w Szczecinie, Stowarzyszenie KAMERA, Stowarzyszenie OFFICYNA, Fika


Projekt „Eksperymentalne Place Zabaw w drodze” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z programu „Kultura Dostępna”

Patroni medialni:

Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina 

Warsztaty teatralne z Marysią Dąbrowską, Wolin 08.2021 fot. Karolina Gołębiowska
Warsztaty fotograficzne z Pawłem Kulą fot. Karolina Gołębiowska
Warsztaty fotograficzne z Pawłem Kulą
Warsztaty filmowe z Kasią Zimnoch i Pawłem Kleszczewskim, Goleniów 08.2021
Warsztaty filmowe z Dominiką Wyrobek i Pauliną Ratajczak, SP Błękitna 06.2021

Skip to content