Zamiana ról/ Teatralny Plac Zabaw

 Zamiana ról- warsztaty teatralne z Marią Dąbrowską
Zapraszamy na warsztaty podczas których będzie można poczuć przedsmak zbliżającego się Teatralnego Placu Zabaw. Na zakończenie zaprosimy rodziców, którzy tym razem będą mieli do odegrania nieco ważniejszą rolę.To dzieci będą wymyślać  i tworzyć reguły tego spotkania, a co najważniejsze wcielą się w rolę prowadzących. Uczestnicy warsztatów będą mogli doświadczyć jednej z najciekawszych technik aktorskich – improwizacji. Technika ta pozwoli przygotować się do wspomnianych ról, a przede wszystkim uwolnić emocje w duchu bezpiecznej zabawy.
Młodzi uczestnicy zajęć przygotują dla dorosłych różnego rodzaju działania twórcze, które zwykle czekają na dzieci w galerii TWORZĘ SIĘ. Dorośli będą musieli odnaleźć się w nowych rolach, rozpoznać zasady obowiązujące podczas spotkania i dać się poprowadzić dzieciom.
Ciekawe co wyjdzie z tego eksperymentu? Jak poradzą sobie dorośli? Czy zdołają spojrzeć na siebie oczami dziecka?  
 
Uczestnicy: dzieci i młodzież w wieku 7-13 lat
Prowadzenie: Maria Dąbrowska (aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie)
 

Teatralny Plac Zabaw_warsztaty

 

—————————————————————————————
KIEDY:   4-5.03.2017, godz. 11:30-14:00, TWORZĘ SIĘ (dwudniowe warsztaty)
               5.03.2017 godz. 14:30, TWORZĘ SIĘ (pokaz dla dorosłych)
ZAPISY:  tworzesie@gmail.com, w tytule maila prosimy podać  nazwę wydarzenia; wstęp wolny
MIEJSCE:  galeria TWORZĘ SIĘ w Domu Kultury 13muz, pl. Żołnierza Polskiego 2 (wejście od ul. Tkackiej)
 
WAŻNA INFORMACJA
Dwudniowe warsztaty zakończone zostaną pokazem dla dorosłych. Udział w warsztatach wiąże się z udziałem w pokazie  powarsztatowym ( 5.03 godz. 14:30)
—————————————————————————————-

 

Teatralny Plac Zabaw_warsztaty Maria Dąbrowska

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie” i są zapowiedzią Teatralnego Placu Zabaw. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.
 
Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury 13 muz
 
Teatralny Plac Zabaw inspirowany będzie głównie teatrem cienia. Dzięki współpracy z Teatrem Figur z Krakowa przybierze formę laboratorium teatru cieni. Podczas wizyty w galerii TWORZĘ SIĘ będzie można przyjrzeć się tajemnicom tego typu te­atru , obserwować czarodziejski świat, ale również  tworzyć  go i zmieniać przy użyciu światła. Na młodych gości czekać będą również proste zadania aktorskie i działania twórcze poszerzające wyobraźnię.

 

Szczegółowy program Teatralnego Placu Zabaw już  wkrótce.

Skip to content