digital(dot)kids 25-27.01.2013

Pierwsza odsłona kampanii „Przepraszam! Tworzę się.” pod nazwą digital(dot)kids odbędzie się już 25-27 stycznia podczas festiwalu digital_ia 2013 w 13 muzach.

Podczas pierwszej edycji kampanii skupimy się głównie na eksperymentowaniu, poznawaniu i obcowaniu z najnowszą sztuką cyfrową. Specjalnie dla najmłodszych uczestników festiwalu otworzymy wystawę interaktywnych instalacji, będącą jednocześnie miejscem zabawy. Spotkamy się również z bio artem, niecodziennym połączeniem sztuki, biologii i biotechnologii. Nasz przewodnik, z przyjemnością, oprowadzi małych gości po wystawach związanych z tym kierunkiem sztuki. Studenci z Koła Naukowego Bio-Mik Uniwersytetu Łódzkiego, również z myślą o najmłodszych, przygotują pokaz „świecących bakterii”  a eduROBOT poprowadzi warsztaty łączące nową technologię, naukę i sztukę.  Z całego serca zapraszamy!

Interactive Junior Space to przestrzeń będąca jednocześnie wystawą i miejscem zabawy dla młodszych uczestników festiwalu. Składa się z interaktywnych instalacji, wykorzystuje najnowsze technologie oraz podstawowe pojęcia cyfrowego świata.

  • Inside the box interaktywna instalacja-zabawka działająca na zasadzie kalejdoskopu, zaprojektowana przez Bartosza Wójcickiego (PuH). Biorąc udział w zabawie z interaktywną instalacją kalejdoskopem, odbiorca staje się jej integralna częścią, przez powielenie własnego wizerunku zwielokrotnionego na wirtualnych szkiełkach luster. Praca jest adresowana zarówno do małych, jak i dużych Odkrywców.
  • Pixels – interaktywna tablica, która pozwoli zrozumieć młodemu odbiorcy, jak powstaje obraz cyfrowy i zachęci do stworzenia własnego bitmapowego obrazu.
  • Digibooks  – multimedialne miejsce zabaw z interaktywnymi grami i bajkami na iPada, gdzie najmłodsi uczestnicy wystawy mogą wpływać na przebieg zdarzeń w wybranej opowieści.
  • Digiwall – cyfrowa ściana do rysowania, układania i rozwiązywania rebusów aktywizujących umysł i ciało dziecka. Na wirtualnej tafli młody twórca może używać wyobraźni bez ograniczeń i bez żadnych konsekwencji

 Warsztaty/Pokaz

„Zostań Małym bioARTowcem”  praca wykorzystująca iluminujące bakterie przygotowana przez Studenckie Koło Naukowe Bio-Mik  Uniwersytetu Łódzkiego. Interaktywne pokazy odbędą się w kilkuosobowych grupach w specjalnie do tego  przygotowanym, zaciemnionym pomieszczeniu.

Mały Konstruktor / Robot Artysta – warsztaty z robotyki dla dzieci w  wieku 7-13 lat,  prowadzone przez eduROBOT. Podczas zabawy w konstruowanie i ożywianie robotów z edukacyjnych zestawów klocków LEGO Mindstorms NXT dzieci rozwijają wyobraźnię a matematyka przestaje kojarzyć się z działaniami w zeszycie i  zaczyna być przydatna. Obok matematyki, w ciekawy sposób, można zdobyć nowe umiejętności z zakresu robotyki, programowania i fizyki. Na zakończenie warsztatów, przygotujemy wspólne działanie artystyczne (Robot Rysownik), angażujące zarówno dzieci, jak i wykonane przez nich roboty.

digital_trip! – oprowadzanie dzieci po wystawach. Przewodnik opowie dzieciom o wszystkich pracach znajdujących się w przestrzeniach galeryjnych. W ten sposób umożliwi im poznanie prac prezentowanych podczas tegorocznej edycji festiwalu digital_ia. W ramach wycieczki dzieci oraz ich opiekunowie otrzymają specjalnie przygotowany „Mały Przewodnik dla dzieci”.

ANIME 4 KIDS – prezentacja filmów animowanych dzieci i młodzieży

Dziecięca Wytwórnia Filmowa została założona w 1986 roku przez Alicję Jodko. Od 1988 roku działa przy Galerii Entropia we Wrocławiu. Obrazy powstałe w Wytwórni prezentowane są na licznych festiwalach i pokazach specjalnych zdobywając nierzadko nagrody i wyróżnienia. Wszystkie filmy realizowane są w tradycyjnej technice animacji poklatkowej (film lalkowy, plastelina, wycinanka, rysunek) pod opieką artystyczną i techniczną Alicji i Mariusza Jodków. Filmy posiadają oryginalne ścieżki dźwiękowe skomponowane przez znaną wrocławską grupę Małe Instrumenty. Podczas digital(dot)kids zobaczymy 30  minutowy pokaz filmów wykonanych przez dzieci, w wieku 7-13  lat.

Ogólnopolski Przegląd i Konkurs Małych Form Filmowych DIGITALIA  istnieje od 2006 roku i ma na celu promować młodych twórców filmowych. Filmy wyróżnione w konkursie biorą udział w rożnego rodzaju festiwalach, przeglądach i konkursach.. Film Piotra Ludwika i Sebastiana Łukaszuka pt. „Nie rób drugiemu, co tobie nie miłe” ogłoszony został Offowym Odkryciem roku 2007 przez telewizję Kino Polska i portal internetowy Stopklatka. W 2008 roku sukces odniosły  m.in.  filmy ,,Maj drim?” Kacpra Pawluka i ,,Kto z kim przystaje…” Agnieszki Waszczeniuk oraz Pawła Brajczewskiego. Konkursowy dorobek  prezentowany był m.in. na festiwalu filmowym ,,Dwa Brzegi” w Kazimierzu nad Wisłą. Podczas  digita(dot)kids zaprezentujemy blok 12 filmów nagrodzonych podczas minionych edycji konkursu, przygotowanych przez młodzież w wieku 13-19 lat.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.  Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach prosimy o kontakt pod nr tel. +48515269741 lub mailowo  lassztuki@gmail.com. Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

program digital(dot)kids  25-27.01.2013

Piątek 25.01

19.13-21.00 otwarcie wystawy interactive junior space (interaktywne instalacje nie tylko dla dzieci)

Sobota 26.01

12.00-21.00 wystawa interactive junior space (interaktywne instalacje nie tylko dla dzieci)

12.00-17.00 „Zostań Małym bioARTowcem” wystawa świecących bakterii przygotowana przez Studenckie Koło Naukowe Bio-Mik  Uniwersytetu Łódzkiego

 Niedziela 27.01

10.00-20.00  wystawa interactive junior space (interaktywne instalacje nie tylko dla dzieci)

10.00-11.30  „Mały Konstruktor” warsztaty z robotyki dla dzieci (7 – 9 lat), prowadzenie eduROBOT

11.00-17.00 „Zostań Małym bioARTowcem;)” wystawa świecących bakterii przygotowana przez Studenckie Koło Naukowe Bio-Mik  Uniwersytetu Łódzkiego

11.45-12.00 „Przepraszam! Tworzę się.” start kampanii społeczno-artystycznej, w ramach której odbywa się digital(dot)kids

12.00-13.30 Robot Artysta” warsztaty z robotyki dla dzieci (9 – 13 lat), prowadzenie eduROBOT

12.00-15.00  digital_trip! oprowadzanie  dzieci po wystawach festiwalu (zbiórka przy foyer o pełnych godzinach)

14.00-15.30 „Robot Artysta” warsztaty z robotyki dla dzieci (9-13 lat), prowadzenie eduROBOT

16.00 -17.00 „Robot Rysownik” prezentacja robotów wykonanych przez dzieci podczas warsztatów oraz wspólne rysowanie z robotami (spotkanie otwarte)

17.00-18.30 ANIME 4 KIDS prezentacja filmów animowanych Dziecięcej Wytwórni Filmowej oraz filmów nagrodzonych w Ogólnopolskim Przeglądzie i Konkursie Małych Form Filmowych Dzieci i Młodzieży DIGITALIA

 

Skip to content