Teatralny Plac Zabaw przedłużony na wakacje!

Teatralny Plac Zabaw. Laboratorium Teatru Cieni*
01.07-31.08.2017, TWORZĘ SIĘ
*w lipcu i sierpniuTeatralny Plac Zabaw otwarty jest dla wszystkich w każdą niedzielę i poniedziałek w godz. 11:00-16:00 (wstęp wolny)

 

W czasie wakacji galeria TWORZĘ SIĘ zaprasza do laboratorium teatru cieni, w którym odkrywać można tajemnice światła i cienia. Podczas wizyty na Teatralnym Placu Zabaw będzie można przyjrzeć się tajemnicom tego typu teatru, obserwować z bliska magiczny świat ale również tworzyć go i zmieniać przy użyciu światła oraz dostępnych rekwizytów (lalek i masek cieniowych). W przestrzeni galerii znajduje się interaktywna instalacja MACHINARIUM CIENIOWE, prezentująca m.in. cienie 3D, kolorowe kolaże świetlne wykorzystujące zjawisko polaryzacji, a także stanowiska oparte na odbiciach i refleksach. Inspiracją do powstania instalacji była wizja miasta, zbudowanego z maszyn i wynalazków obsługiwanych przez roboty – jego mieszkańców.
Teatralny Plac Zabaw odbywa się ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”, realizowanego w galerii TWORZĘ SIĘ od 2014 r.

Teatralny plac zabaw fot. Robert Stachnik

MACHINARIUM CIENIOWE
Teatr Figur Kraków
WSPÓŁPRACA SCENOGRAFICZNA
Agnieszka Polańska (Teatr Figur Kraków)
Katarzyna Mierzejewska (Kashart)
ANIMACJE
Krzysztof Lubka (Kiosk Ruchu)
Paulina Ratajczak (Las Sztuki)
ORGANIZATORZY
13 muz, Las Sztuki
 
FINANSOWANIE
Miasto Szczecin
 
 
UWAGA!
W okresie wakacyjnym przyjmowane są również zgłoszenia od grup zorganizowanych (min. 10 osobowych). Zajęcia teatralne odbywają się od wtorku do piątku po wcześniejszym, mailowym ustaleniu szczegółów. Zapisy oraz dodatkowe informacje: tworzesie@gmail.com.  Wstęp: 8 zł/dziecko

 

Skip to content