STYCZEŃ-CZERWIEC W TWORZĘ SIĘ

Wystawa „EMOCJE NA MIARĘ!” (do 30.06.2022, z wyj. 05.06)
Emocje na miarę! fot. Karolina Gołębiowska
„Zdziwienie” Zofia Kiciński fot. Karolina Gołębiowska

Co to są emocje? Jak wyglądają i gdzie mieszkają? Czy wydają jakieś dźwięki? Wiemy na pewno, że wszystkie są w nas. Ba! wszystkie są tak samo ważne. Tylko jak je rozpoznać? I jak one się tam wszystkie mieszczą? Jedne emocje przylatują i odlatują jak balonik, inne zostają z nami na dłużej, choć wcale tego nie chcemy, a jeszcze inne znikają tak szybko, jak ulubione lody. W galerii TWORZĘ SIĘ będzie można przyjrzeć im się z bliska! Zaproszeni do projektu artyści przygotowali instalacje artystyczne oraz pokoje emocji, a młodzi laureaci konkursu „Emocje na miarę” zaprojektowali ich mieszkańców. Jest pokój smuteczków i pokój strachu ale również zdziwienie, spokój, radość czy złość.

-Udaj się w podróż do świata uczuć i  różnych nastrojów, rozpoznaj je i ponazywaj, wybierz swoją ulubioną ścieżkę i podziel się z nami tym co przeżyłeś/przeżyłaś. Będzie ekscytująco, radośnie, ciekawie ale też szaro, czarno i trochę strasznie. Ale bez obaw. Jak mawia bohater książki „Piaskowy Wilk”: ciemność jest taka, jaką ją sobie wymyślisz.

Zwiedzający wystawę otrzymają przygotowaną wcześniej mapkę, aby badać pomieszczenia i korytarze wszystkimi zmysłami, nadawać im odpowiednie nazwy, rozmawiać o swoich odczuciach, a także dzielić emocje na przyjemne i te mniej miłe. Podczas wystawy spróbujemy wypracować sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami (pudło rozwiązań) oraz dzielenia się tymi pozytywnymi (skrzynia radości). -Pamiętajcie, wszystkie emocje są ważne i wszystkim należy poświęcić czas. Sprawdź z nami jak i co czujesz, które emocje wybierasz na dłużej, a które tylko na chwilę. Wystawa to rozszerzenie idei konkursu „Emocje na miarę!” zrealizowanego na przełomie kwietnia i maja w galerii TWORZĘ SIĘ., mającego na celu zwizualizowanie wybranych emocji przez dzieci i młodzież. Z wyłonionych prac powstała seria plakatów oraz maskotki i obiekty  przestrzenne. Wiek: 5+

Kuratorka projektu: Paulina Ratajczak

Artyści: Zofia Kiciński, Dominika Wyrobek, Joanna Bronisławska, Paulina Pikiewicz, Karolina Mełnicka, Karolina Gołębiowska, Paweł Kleszczewski, Kasia Zimnoch

Współpraca: Marek Mierzejewski, Marcin Strugliński, JAkub Maciejewski, Oskar Ejsmont, Tomasz Gacek, Katarzyna Pawlikowska, Stowarzyszenie OFFICYNA, Pracownia If I had

Konsultacje psychologiczne: Marzena Zięba

Projekty maskotek: Pola Iwańska (4l.),Tomasz Tkacz (4l.), Laura Szyłow (7l.) Maja Iwańska (7l.), Hanna Awiżen (10l.), Michalina Lewna (10l) Filip Gacek (11l.), Mikołaj Dziejko (9l.) Weronika Wróblewska (11l.)

———————————————————————————————————

KIEDY I JAK ODWIEDZIĆ WYSTAWĘ:

w każdą niedzielę w godz. 11:00-16:00 (z wyj. 17.04, 05.06) .Wstęp bezpłatny, o pełnych godzinach: 11:00,12:00,13:00,14:00 lub 15:00.

-od poniedziałku do piątku odbywa się oprowadzanie dla grup zorganizowanych (wstęp 10 zł/dziecko; zapisy:tworzesie@gmail.com, grupy min. 8-osobowe).

W lipcu, od poniedziałku do piątku, odbywać się będą wakacyjne spotkania w TWORZĘ SIĘ dla grup zorganizowanych. Szczegóły: https://fb.me/e/4JJ0NSkXd

Strach, Dominika Wyrobek fot. Karolina Gołębiowska
KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! 10. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA 2022 /11-24.04.2022, TWORZĘ SIĘ w 13 muz/

W 2022 roku galeria TWORZĘ SIĘ po raz kolejny włącza się do głosowania w ramach ogólnopolskiego konkursu „Teraz dzieci mają głos!„. Najlepsze filmy dla dzieci wybierze „największe Jury na świecie”, czyli młoda ogólnopolska publiczność. Dzieci ze Szczecina będą mogły obejrzeć i zagłosować na konkursowe animacje w dniach 11-24 kwietnia 2022r. W tygodniu, odbędą się pokazy dla grup zorganizowanych (klasy I-III i przedszkolaki). W niedzielę (24.04) zapraszamy na pokazy rodzinne. Zagłosuj i wybierz z nami najlepszą polską animację 2022 roku!

———————————————————————————————————

11.04-22.04 (pon.-pt.) pokazy dla grup zorganizowanych,

Pokazy odbywają się w ramach wstępu na wystawę „Emocje na miarę!”. Wstęp na wystawę: 10 zł/dziecko(grupy min. 8-osobowe) ZAPISY: tworzesie@gmail.com.

24.04 (niedziela) wstęp bezpłatny dla osób indywidualnych:

godz. 13:00-14:00, TWORZĘ SIĘ (1 blok)  KATEGORIA PRZEDSZKOLNA (wiek 5-6 lat, opiekunowie)

godz. 14:30-16:00, TWORZĘ SIĘ (blok 1 i 2)  KATEGORIA WCZESNOSZKOLNA (WIEK 7-9 LAT, opiekunowie)

ZAPISY: tworzesie@gmail.com.  wstęp bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc na wybraną kategorię wiekową. Ilość miejsc jest ograniczona.

——————————————————————————————————

Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”

Wystawa i konkurs odbywają się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2021 i 2022”. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.

Partnerzy: Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA 2022, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenie KAMERA, Fika, CWOP Sektor 3, Kamera Jazda, Akademia Sztuki w Szczecinie, Szkoła Podstawowa TAK

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina

Radość, fot. Karolina Gołębiowska
Smutek, Zofia Kiciński fot. Karolina Gołębiowska
Spokojnik żyrafii, wyk. Karolina Gołębiowska, proj. Filip Gacek

Skip to content