Warsztaty twórcze

W przestrzeni wystaw organizowane są tematyczne warsztaty, spotkania, pokazy i małe koncerty. Poprzez spotkania z ciekawymi i pełnymi pasji artystami i edukatorami, staramy się pogłębiać temat prezentowany na wystawach i jeszcze mocniej doświadczyć poruszonego tematu, czy wybranej dziedziny sztuki. Uczestnicy zajęć mieli m.in. okazję tworzyć pokazy teatralne pod okiem Marysi Dąbrowską i Izy Kowalewskiej, grać obrazy oraz improwizowany koncert „Orkiestry jednorazowego użytku” wspólnie z ASI MINĄ, tworzyć portrety z Ewą Kokot, projektować fragment wystawy „Tajemniczy Ogród” wspólnie z KODA KIDS, tworzyć instalację świetlną z Marią Stafyniak, próbować jedną z pierwszych technik fotograficznych-cyjanotypię z Pawłem Kulą, tworzyć filmy z Izabelą Plucińską, Karoliną Gołębiowską, Krzysztofem Kuźnickim i Anią Wiśniewską (Kamera) oraz Dominiką Wyrobek, rzeźby i obrazy do zjedzenia z Karoliną Gołębiowską oraz wiele innych.

Warsztaty i działania twórcze odbywają się również w przestrzeniach miejskich (akcje artystyczne, happeningi, spacery, gry miejskie, akcje w podwórkach). Uczestnicy zajęć mieli okazję zrealizować happening „żywe rzeźby” z Justyną Koeke, wiele akcji taneczno-ruchowych z Krzysztofem Lubką, poznać ?maszkarony na szczecińskich podwórkach? z Teatrem Tańca Kiosk Ruchu, odbyć spacer dźwiękowy z Marcinem Dymiterem czy „kąpiele leśne” z Jackiem Gawrońskim a także wiele innych spotkań.

Od 2018 roku, wspólnie z Karoliną Gołębiowską, realizowane są warsztaty i akcja MIEJSKA PARTYZANTKA OGRODZNICZA SZCZECIN. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ochronę pszczół w dużych aglomeracjach miejskich oraz uwrażliwienie społeczności lokalnej na tematy związane z ekologią.

Skip to content