Eksperymentalne Place Zabaw w drodze

„Eksperymentalne Place Zabaw w drodze” to projekt realizowany przez galerię TWORZĘ SIĘ od 1 czerwca 2021 r do 18.12.2022 r. 

Ograniczenia związane z pandemią oraz nowe warunki organizacji wydarzeń kulturalnych, sprawiły, że pojawiła się potrzeba mobilnych, kameralnych wydarzeń kulturalnych, które dotrą bezpośrednio do odbiorców. W  ten sposób powstał pakiet działań animacyjnych i edukacyjnych, przybliżających uczestnikom wybrane obszary sztuki, prezentowane wcześniej na wystawach w galerii TWORZĘ SIĘ (m.in. na Fotograficznym, Filmowym, Teatralnym i Literackim Placu Zabaw).

Działania prowadzili szczecińscy artyści, edukatorzy sztuki oraz animatorzy: Maria Dąbrowska, Paweł Kula, Maria Kula, Karolina Gołębiowska, Krzysztof Kuźnicki, Ania Wiśniewska Bartłomiej Orłowski, Dominika Wyrobek, Kasia Zimnoch, Paweł Kleszczewski, Paulina Ratajczak, Małgorzata Narożna, Jacek Gawroński

W 2021 i 2022 r przeprowadzonych zostało prawie 90 spotkań warsztatowych. Zajęcia odbyły się na szkolnych boiskach, w przedszkolnych ogródkach, na terenie Muzeum w Wolinie, GOKiS Golczewo, na podwórkach placówek opiekuńczo-wychowawczych w Szczecinie, w świetlicach, w parku Kasprowicza i w galerii TWORZĘ SIĘ, na terenie Szczecina, Goleniowa, Kretlewa i Mechowa. Nabór chętnych grup odbywał się za pośrednictwem mailowych zgłoszeń. Spotkania były bezpłatne, odbywały się w Szczecinie oraz na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Koncepcja projektu: Paulina Ratajczak

Organizatorzy/Partnerzy:

Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”. TWORZĘ SIĘ, Muzeum w Wolinie, Goleniowski Dom Kultury, GOKiS w Golczewie, Centrum Opieki nad Dzieckiem im. Konstantego Maciejewicza w Szczecinie, Stowarzyszenie KAMERA, Stowarzyszenie OFFICYNA, Fika, Kąpiele leśne – Shinrin Yoku (Jacek Gawroński)

Projekt „Eksperymentalne Place Zabaw w drodze 2022” był współfinansowany ze środków Miasta Szczecin.

 
Projekt „Eksperymentalne Place Zabaw w drodze 2021” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z programu „Kultura Dostępna”

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie MKiDN-i-Kultura-Dostepna.jpg
Piknik i warsztaty w Mechowie z Bartkiem Orłowskim, Karoliną Gołębiowską, Pauliną Ratajczak, Stowarzyszeniem KAMERA, fot. Karolina Gołębiowska
Piknik i warsztaty z Bartkiem Orłowskim w Kretlewie, 08.2021 fot. Paulina Ratajczak
Piknik i warsztaty, Muzeum w Wolinie, 08.2021 fot. Karolina Gołębiowska
Warsztaty teatralne z Marysią Dąbrowską, Wolin 08.2021 fot. Karolina Gołębiowska
Warsztaty fotograficzne z Pawłem Kulą fot. Karolina Gołębiowska
Warsztaty fotograficzne z Pawłem Kulą
Warsztaty filmowe z Kasią Zimnoch i Pawłem Kleszczewskim, Goleniów 08.2021
Warsztaty filmowe z Dominiką Wyrobek i Pauliną Ratajczak, SP Błękitna 06.2021
Pofilozofujmy „Jak żyć na ziemi” (Małgorzata Narożna i Paulina Ratajczak)

Skip to content