Aktualna wystawa

UKRYTA WYSTAWA – eksperymentalne place zabaw w galerii sztuki Otwarcie wystawy: 02.10.2022 godz. 13:00, WSTĘP WOLNY

UKRYTA WYSTAWA jest zaproszeniem do zabawy i kontemplacji. Poprzez poszukiwanie i uważność, dzieci i młodzież, odkryją świat sztuki, a w nim takie zagadnienia jak: minimalizm, biel w sztuce, kamuflaż, ukryty przekaz, galeria jako miejsce rozpalające umysł, wywołujące emocje i inspirujące. Wspólnie z zaproszonymi artystkami i artystami, stworzymy wystawę, która rozbudzi ciekawość, zachęci do poszukiwań i odkryć, w myśl hasła: „Ciekawość – pierwszy stopień do rozwoju”.  Tym razem TWORZĘ SIĘ stanie się typową galerią „white cube”, co może zaskoczyć stałych bywalców galerii, przyzwyczajonych do wymyślnych scenografii. Przy pomocy oszczędnych środków i minimalistycznej formie, zaprosimy dzieci i młodzież do odkrywania sztuki współczesnej, tego, co „niewidoczne dla oczu”, do uważności, dostrzegania detali i odkrywania własnej ścieżki wrażeń.

-A co, jeśli na tej ścieżce pojawi się tabliczka z napisem -„nieupoważnionym wstęp wzbroniony”? Co kryją takie miejsca? Czy ktoś w nich mieszka? Może czasem warto przyłożyć ucho do ściany?

UKRYTA WYSTAWA jest również pretekstem do mówienia o rzeczach ważnych: ukrytych historiach, zamiataniu pod dywan, wstydzie, wykluczeniu i nietolerancji, poszukiwaniu siebie oraz zakładaniu masek. 

Wiek: 6+ (ścieżka nr 1 DZIECI), 11+ (ścieżka nr 2 MŁODZIEŻ)

Kuratorka projektu, koncepcja: Paulina Ratajczak

Współtwórczynie/Współtwórcy: Joanna Bronisławska, Karolina Gołębiowska, Agata Wolniewicz, Dominika Wyrobek, Katarzyna Mierzejewska, Karolina Breguła, Paweł Kula, Maria Kula, Zofia Kiciński, Michał Bałdyga, Marek Mierzejewski

Współpraca: Oskar Ejsmont, Tomasz Gacek, Marcin Strugliński

KIEDY I JAK ODWIEDZIĆ WYSTAWĘ W PAŹDZIERNIKU? 

-w niedzielę w godz. 11:00-16:00 (z wyj. 30.10.2022). Wstęp wolny. Prosimy o wizyty, o pełnych godzinach. 

-od poniedziałku do piątku oprowadzania dla grup zorganizowanych (wstęp 12 zł/dziecko; obowiązują zapisy mailowe: tworzesie@gmail.com). 

Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”

Wystawa współfinansowana jest ze środków Miasta Szczecin. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektów „Ukryta wystawa-plac zabaw w galerii sztuki” oraz „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”.

Partnerzy: Wydawnictwo „Dwie Siostry”, Wydawnictwo Format, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Wydawnictwo Na przykład, Sektor 3 Szczecin, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenie KAMERA

Partnerzy medialni: wszczecinie.pl, Kurier Szczeciński, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina, Miasto Atrakcji

Skip to content