Podziękowania za Small Kids Races!

Small Kids Races 23-14.08.2013 r.

13muz, Park Kasprowicza (jezioro Rusałka)

Small Kids Races - wystawa

W sierpniu 2013 r. przypłynęły do Szczecina największe na świecie żaglowce, aby wziąć udział w finale regat The Tall Ships Races. W oczekiwaniu na żeglarskie święto, przygotowaliśmy warsztaty twórcze, podczas których  dzieci wcieliły się w rolę projektantów i przygotowały własne pływające obiekty.  W warsztatach wzięło udział 17 osób, w wieku od 6 do 12 lat. Głównym materiałem wykorzystanym do przygotowania „small ship-ów” był styropian. Podczas warsztatów powstało 10 pływających zabawek o wymiarze ok. 1,5 m. Zostały one zwodowane w Parku Kasprowicza na największym śródmiejskim jeziorze Rusałka. Wystawę można było oglądać  przez 3 letnie tygodnie. Dziecięce instalacje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród szczecinian oraz gości, którzy w tym czasie odwiedzili nasze miasto. Na wodzie prezentowały się m.in. Super Furby, Ognista strzała, Wyspa Kaczek, Wieloryb-Rekin, Niebieski statek, tratwa oraz duża gąbka.

W ramach warsztatów Small Kids Races zbudowaliśmy również duże, kolorowe litery, z których powstały hasła nawiązujące do Finału Regat Wielkich Żaglowców oraz do kampanii „Przepraszam! Tworzę się”. Kolorowe hasła umieściliśmy w przestrzeni miejskiej, w dniu finału Small Kids Races. Mamy nadzieję, że udało nam się pokolorować na dobre Szczecin;)

 

Z całego serca  dziękujemy osobom, które wsparły nasz projekt:

Mila Grozev, Ewelina Sołowiej, Natalia Cybort, Bożena Tulikowska, Jarek Kaczanowski, Grzegorz Kluczyński, BaTe, Piotr Miazga, Tomasz Gabryel, Jolanta Kowalak, Dominika Oliwia Zabrocka, Piotr Zabłudowski, Rafał, Sylwester Perowicz, Dominika, Jakub Lasota, Fabryka Czasu

Szczególne podziękowania za pomoc w realizacji projektu kierujemy do Szczecińskiego WOPR oraz Szczecińskiego Coolturalnego Wolontariatu. Dziękujemy!!!

 

Small Kids Races - wystawa

 

Mecenat:

Miasto Szczecin

Finansowanie

Miasto Szczecin,  wspieram.to

Sponsor Główny

Arbet Fabryka Styropianu

Koncepcja: Las Sztuki

Realizacja: Las Sztuki, 13 muz

Prowadzenie warsztatów: Las Sztuki, Kasia Mierzejewska, Marek Mierzejewski

 

Krótka relacja z finału dostępna jest m.in. tu

fot. Z dziecmi przez Szczecin

Skip to content