MAJ W TWORZĘ SIĘ

1.Konkurs EMOCJE NA MIARĘ /online, do 28.05.2021/

Chyba wszyscy w ostatnim czasie doświadczamy bardzo wielu, różnych emocji? Obecna sytuacja, ograniczenie kontaktów społecznych, izolacja, nauka i praca w domu, sprawiły, że pod naszym dachem, od rana do wieczora,  kłębią się najrozmaitsze emocje. Czas przyjrzeć im się bliżej!

Aby to zrobić , warto je najpierw poznać, a może inaczej-rozpoznać. Zapraszamy do udziału w konkursie EMOCJE NA MIARĘ!

  • Spróbujcie wyobrazić sobie złość, zachwyt, strach, smutek, radość, zniecierpliwienie czy spokój. Wybierzcie  jedną lub dwie emocje i przedstawcie je przy pomocy rysunku. Uwierzcie nam na słowo, narysowane uczucia stają się bardziej łagodne i udomowione. Możecie wymyślić imię dla Waszej postaci. Oprócz rysunku, napiszcie koniecznie, jaka jest w dotyku Wasza emocja i jakie dźwięki wydaje.
  • Wyraźne zdjęcie pracy prześlijcie na adres: tworzesie@gmail.com.
  • Termin nadsyłania zgłoszeń 28.05.2021
  • Kategorie wiekowe: 3-4 lata, 5-7 lat oraz 8-12 lat

Wybrane projekty zostaną uszyte i w formie dużych maskotek, znajdą się na wystawie  „Emocje, cisza i muzyka” a także na serii plakatów towarzyszących nowej przestrzeni w galerii TWORZĘ SIĘ.

Wśród uczestników konkursu wylosowana zostanie nagroda specjalna – warsztaty -„Szeptu i krzyku” z Izą Kowalewską. Warsztaty mogę odbyć się w rodzinnym, przyjacielskim lub klasowym gronie.  Spotkanie warsztatowe to forma totalnej zabawy z podłożem muzykoterapeutycznym, pozwalającym uczestnikom odreagować frustrację i stres oraz nowe sytuacje związane m.in. z obecną sytuacją.

2. Spacer rodzinny „Kąpiele leśne” / MIEJSKI PLAC ZABAW 2021

22.05 godz. 11:00-13:30 (spacer przeniesiony z 24.04.21); START: Sowno (koło Stargardu)

Kąpiel leśna z TWORZĘ SIĘ i przewodnikiem Jackiem Gawrońskim

Sadzimy drzewa na Dzień Ziemi! Peter Wohlleben, jeden z najbardziej znanych leśników świata, autor książki „Sekretne życie drzew” poleca, aby las odkrywać wszystkimi zmysłami, zażywając kąpieli leśnych. Termin Shinrin Yoku powstał w Japonii  w 1982r. Analogicznie do zanurzania się wodzie, zanurzymy się wszystkimi zmysłami w środowisku leśnym z certyfikowanym przewodnikiem Shinrin Yoku- Jackiem Gawrońskim. W ramach spaceru poszukamy sztuki w środowisku leśnym, przyjrzymy się geometrii roślin i wzorom fraktalnym, które można zaobserwować na liściach, paprociach, czy chmurach. Na zakończenie spaceru, posadzimy drzewa i uaktywnimy zmysł smaku

Zapisy: brak miejsc (w spacerze biorą udział uczestnicy zapisani na kwietniowy spacer, który został przełożony na 22.05)

Wiek: dzieci (6+), młodzież, dorośli


3. Wystawa EMOCJE, CISZA I MUZYKA
od 30.05.2021, TWORZĘ SIĘ

Kolejna twórcza przestrzeń w galerii TWORZĘ SIĘ jest kontynuacją rozpoczętej w 2020r rozmowy z dziećmi i młodzieżą na temat ekologii, ekologii muzyki, współczesnego pejzażu dźwiękowego i przebywania w ciągłym hałasie. Kierując się postulatami kompozytora i edukatora Raymonda Murraya Schafera, nadal zajmiemy się ćwiczeniami i zabawami pozwalającymi na tzw. „czyszczenie uszu”, ale nie tylko. Oprócz spaceru dźwiękowego korytarzami galerii i przygotowanymi ćwiczeniami, pozwalającymi odzyskać dźwiękową wrażliwość, zajmiemy się również emocjami.  Zwiedzającym zaproponujemy ćwiczenia, pozwalające na „czyszczenie” i porządkowanie emocji. Tak jak bohater książki „Kolorowy potwór”, ponazywamy i posegregujemy emocje, pooznaczamy je kolorami i postaramy się pozostawić zwiedzających w dobrym nastroju. Bywalcy galerii zaproszeni zostaną również do współtworzenia nowej przestrzeni poprzez wizualne lub dźwiękowe przedstawienie wybranych emocji.

W ramach przestrzeni „Emocje, cisza i muzyka” zorganizowane zostaną również warsztaty muzyczne, teatralne, emocjonujące spotkania z książką oraz koncert-słuchowisko „No to gramy”. Zapraszamy!

Kuratorka TWORZĘ SIĘ: Paulina Ratajczak

—————————————————————————————————–

KIEDY I JAK ODWIEDZIĆ WYSTAWĘ W MAJU i W CZERWCU:

– w każdą niedzielę w godz. 11:00-16:00 (wstęp bezpłatny, preferowane zapisy mailowe na pełną godzinę: tworzesie@gmail.com). Z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa i wprowadzone ograniczenia zwiedzanie odbywa się w mniejszych grupach, o pełnych godzinach. Zgłaszając chęć udziału w niedzielnym zwiedzaniu, prosimy o podanie konkretnej godziny wizyty. Zwiedzanie odbywa się w maseczkach ochronnych.

-od poniedziałku do piątku oprowadzanie dla grup zorganizowanych (wstęp 10 zł/dziecko; rezerwacja:tworzesie@gmail.com). Spotkania odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym.

————————————————————————————————————

Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2021”. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.

Partnerzy: Sektor 3 Szczecin, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenie KAMERA, Kamera Jazda, Akademia Sztuki w Szczecinie, Kashart , Szkoła Podstawowa TAK

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina

Skip to content