LISTOPAD i GRUDZIEŃ W TWORZĘ SIĘ

Wystawa „EMOCJE NA MIARĘ!” (do 28.02.2022)

Co to są te emocje? Jak wyglądają i gdzie mieszkają? Czy wydają jakieś dźwięki? Wiemy na pewno, że wszystkie są w nas. Ba! wszystkie są tak samo ważne. Tylko jak je rozpoznać? I jak one się tam wszystkie mieszczą? Jedne emocje przylatują i odlatują jak balonik, inne zostają z nami na dłużej, choć wcale tego nie chcemy, a jeszcze inne znikają tak szybko, jak ulubione lody. W galerii TWORZĘ SIĘ będzie można przyjrzeć im się z bliska! Zaproszeni do projektu artyści przygotowali instalacje artystyczne oraz pokoje emocji, a młodzi laureaci konkursu „Emocje na miarę” zaprojektowali ich mieszkańców. Jest pokój smuteczków i pokój strachu ale również zdziwienie, spokój, radość czy złość.

-Udaj się w podróż do świata uczuć i  różnych nastrojów, rozpoznaj je i ponazywaj, wybierz swoją ulubioną ścieżkę i podziel się z nami tym co przeżyłeś/przeżyłaś. Będzie ekscytująco, radośnie, ciekawie ale też szaro, czarno i trochę strasznie. Ale bez obaw. Jak mawia bohater książki „Piaskowy Wilk”, ciemność jest taka jak ją sobie wymyślisz.

Zwiedzający wystawę otrzymają przygotowaną wcześniej mapkę, aby badać pomieszczenia i korytarze wszystkimi zmysłami, nadawać im odpowiednie nazwy, rozmawiać o swoich odczuciach, a także dzielić emocje na przyjemne i te mniej miłe. Podczas wystawy spróbujemy wypracować sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami (pudło rozwiązań) oraz dzielenia się tymi pozytywnymi (skrzynia radości). -Pamiętajcie, wszystkie emocje są ważne i wszystkim należy poświęcić czas. Sprawdź z nami jak i co czujesz, które emocje wybierasz na dłużej, a które tylko na chwilę. Wystawa to rozszerzenie idei konkursu „Emocje na miarę!” zrealizowanego na przełomie kwietnia i maja w galerii TWORZĘ SIĘ., mającego na celu zwizualizowanie wybranych emocji przez dzieci i młodzież. Z wyłonionych prac powstała seria plakatów oraz maskotki i obiekty  przestrzenne. Wiek: 5+

Kuratorka projektu: Paulina Ratajczak

Artyści: Zofia Kiciński, Dominika Wyrobek, Joanna Bronisławska, Paulina Pikiewicz, Karolina Mełnicka, Karolina Gołębiowska, Paweł Kleszczewski, Kasia Zimnoch

Współpraca: Marek Mierzejewski, Marcin Strugliński, Oskar Ejsmont, Tomasz Gacek, Katarzyna Pawlikowska, Stowarzyszenie OFFICYNA, Pracownia If I had

Konsultacje psychologiczne: Marzena Zięba

Projekty maskotek: Pola Iwańska (4l.),Tomasz Tkacz (4l.), Laura Szyłow (7l.) Maja Iwańska (7l.), Hanna Awiżen (10l.), Michalina Lewna (10l) Filip Gacek (11l.), Mikołaj Dziejko (9l.) Weronika Wróblewska (11l.)

KIEDY I JAK ODWIEDZIĆ WYSTAWĘ W LISTOPADZIE:

w każdą niedzielę w godz. 11:00-16:00 (z wyj. 26.12) .Wstęp bezpłatny o pełnych godzinach. Z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa oraz utrzymanie limitu osób, preferujemy zapisy mailowe: tworzesie@gmail.com.  Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłaszając chęć udziału w niedzielnym zwiedzaniu, prosimy o podanie konkretnej godziny: 11:00,12:00,13:00,14:00 lub 15:00. Zwiedzanie odbywa się w maseczkach ochronnych.

-od poniedziałku do piątku oprowadzanie dla grup zorganizowanych (wstęp 10 zł/dziecko; zapisy:tworzesie@gmail.com). Zwiedzanie odbywa się w maseczkach ochronnych.

———————————————————————————————————————-


Czytanie wrażeniowe z Małgorzatą Swędrowską – warsztaty rodzinne

06.11.2021  godz. 16:00-17:30, TWORZĘ SIĘ

Interaktywne warsztaty z Małgorzatą Swędrowską, autorką książki „Moja mama, mój tata” i „Moja babcia, mój dziadek”,  twórczynią metody czytania wrażeniowego.

Jesteście gotowi na mocne wrażenia podczas czytania? Na warsztatach doświadczymy jak można czytać książkę i równocześnie podskakiwać lub tańczyć. Zrobimy też swoje książki, wykorzystując materiały, które wydają się nikomu niepotrzebne. Warsztaty czytania wrażeniowego angażują całą rodzinę, wszystkie zmysły i inspirują do twórczej zabawy z dzieckiem. Ciekawe jakie emocje pojawią się w trakcie spotkania?

Wiek: 5-7 lat oraz opiekunowie

Wstęp wolny- liczba miejsc jest ograniczona-decyduje kolejność zgłoszeń (zapisy: tworzesie@gmail.com)

05.12 godz. 15:30-17:00, TWORZĘ SIĘ

Warsztaty Ja spokój, TWORZĘ SIĘ

 Podczas niedzielnych warsztatów będziemy przemierzać pokoje emocji, zatrzymywać się na dłużej, by przyglądać i przysłuchiwać się uczuciom. Gdzie w ciele odczuwamy radość? Jak nasze ciała reagują na smutek, na złość?  Będziemy szukać ciszy, w której wybrzmią dźwięki i słowa emocji. Sprawdzimy, co się dzieje, kiedy dajemy sobie czas na dostrzeżenie i uznanie uczuć w sobie. Poznamy techniki uważności, które pomogą nam nazywać i przeżywać różne uczucia. Nauczymy się oddychać tak, żeby było nam łatwiej poradzić sobie z uczuciami, które nie są dla nas przyjemne.

Warsztaty poprowadzi właścicielka szkoły jogi Namaste – Ania Masala.

Wiek: 8+Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeńZapisy: tworzesie@gmail.com do 4 grudnia (sobota) do godz. 15:30.

————————————————————————————————————————-

Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2021”. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.

Partnerzy: Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenie KAMERA, Fika, CWOP Sektor 3, Kamera Jazda, Akademia Sztuki w Szczecinie, Szkoła Podstawowa TAK

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina

Skip to content