LATO w TWORZĘ SIĘ

Emocje, cisza i muzyka, TWORZĘ SIĘ

1.Wystawa „Emocje, Cisza i Muzyka” w galerii TWORZĘ SIĘ (do 29.08.2021)

Kolejna twórcza przestrzeń w galerii TWORZĘ SIĘ jest kontynuacją rozpoczętej w 2020r rozmowy z dziećmi i młodzieżą na temat ekologii, ekologii muzyki, współczesnego pejzażu dźwiękowego i przebywania w ciągłym hałasie. Kierując się postulatami kompozytora i edukatora Raymonda Murraya Schafera, nadal zajmiemy się ćwiczeniami i zabawami pozwalającymi na tzw. „czyszczenie uszu”, ale nie tylko. Oprócz spaceru dźwiękowego korytarzami galerii i przygotowanymi ćwiczeniami, pozwalającymi odzyskać dźwiękową wrażliwość, zajmiemy się również emocjami.  Zwiedzającym zaproponujemy ćwiczenia, pozwalające na „czyszczenie” i porządkowanie emocji. Tak jak bohater książki „Kolorowy potwór”, ponazywamy i posegregujemy emocje, pooznaczamy je kolorami i postaramy się pozostawić zwiedzających w dobrym nastroju. Odwiedzający zaproszeni zostaną również do wizualnego i dźwiękowego przedstawienia wybranych emocji.

W galerii zaprezentowane zostaną również prace wyłonione w konkursie „Emocje na miarę!”. Część prac przedstawiających emocje zostanie uszyta i w formie dużych obiektów przestrzennych zaprezentowana zwiedzającym.

Współpraca: Marcin Dymiter, Karolina Gołębiowska, Dominika Wyrobek, Bartłomiej Orłowski oraz Kasia Mierzejewska, Piotr LUMP Pauk, Aleksandra Rus, Edyta Waszak, Joanna Olejniczak

Kuratorka TWORZĘ SIĘ: Paulina Ratajczak

W ramach przestrzeni „Emocje, cisza i muzyka” zorganizowane zostaną również warsztaty muzyczne, teatralne, emocjonujące spotkania z książką oraz koncert-słuchowisko „No to gramy”. Zapraszamy!

KIEDY I JAK ODWIEDZIĆ WYSTAWĘ W WAKACJE:

w każdą niedzielę w godz. 11:00-16:00 (z wyj. 15.08) wstęp bezpłatny, preferowane zapisy mailowe na pełną godzinę: tworzesie@gmail.com). Z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa i wprowadzone ograniczenia zwiedzanie odbywa się o pełnych godzinach. Zgłaszając chęć udziału w niedzielnym zwiedzaniu, prosimy o podanie konkretnej godziny wizyty. Zwiedzanie odbywa się w maseczkach ochronnych.

od poniedziałku do piątku oprowadzanie dla grup zorganizowanych (wstęp 10 zł/dziecko; zapisy:tworzesie@gmail.com). Zwiedzanie odbywa się w maseczkach ochronnych.

Warsztaty teatralne i dźwiękowe

2.Trzydniowe warsztaty teatralno-dźwiękowe

30.06-2.07  godz. 11:00-15:00, TWORZĘ SIĘ, Sala Lustrzana DK „13 Muz”

2.07 godz. 17:00 pokaz uczestników warsztatów, Sala Lustrzana

Warsztaty teatralno-dźwiękowe,  w których zabawimy się figurą superbohatera. Każdy z nas posiada szczególny zestaw cech i umiejętności, który może przerodzić się w niezwykłą moc. Pofantazjujemy na ten temat i stworzymy zestaw Agentów gotowych zmieniać świat. Każdy z uczestników warsztatu będzie miał szansę zbudować swojego własnego, niepowtarzalnego superbohatera. A potem wyruszymy na misję, by naprawić to, co wydaje się nie do naprawienia.

Każdy z superbohaterów wyposażony jest w charakterystyczne dźwięki, jedyne, unikalne i niepowtarzalne.  Opis osobowości, charakteru plus tembr głosu = superbohater z super głosem. Paleta barw – od niskiego poprzez krzyk, warczenie, szept  i śmiech! W ramach warsztatów dźwiękowych będziemy ćwiczyć super głos ale też śmiać się, „płakać”, grzmieć, mruczeć i piszczeć, a wszystko po to by poszukać idealnego głosu dla super Agenta.
Wiek: 8+

Prowadzenie: Maria Dąbrowska, Iza Kowalewska

Zapisy: tworzesie@gmail.com; Wstęp bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

3.Warsztaty Szeptu i Krzyku

1.07 godz. 16:00-17:00, TWORZĘ SIĘ, Sala Lustrzana w DK „13 Muz”

To warsztat z kilkoma kierunkami narracji  i osobą prowadzącą na żywo, w którym Krzyk i Szept przeplatają się i torują szlaki zgodnie z „osobowością grupy”. Warsztaty to forma totalnej zabawy z podłożem muzykoterapeutycznym, pozwalającym dzieciom/młodzieży odreagować frustrację i stres oraz nowe sytuacje związane m.in. z panująca epidemią. Terapia krzykiem istnieje od 70 lat. Jej twórcą jest Arthur Janov. Posiada rekomendację i wsparcie rządu Islandii w ramach otwartego programu publicznegoLooks Like You Need To Let It Out. Celem opracowanej przez prowadzącą metody warsztatów jest wyrzucenie frustracji i stresu w twórczy i spontaniczny sposób.
Wiek: 7+

Prowadzenie: Iza Kowalewska

UWAGA! Warsztat przeznaczony dla uczestników konkursu „Emocje na miarę!”

Zapisy: tworzesie@gmail.com Wstęp bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

————————————————————————————————————-

Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”

Wydarzenia odbywają się w ramach projektu ?Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2021? oraz ?Eksperymentalne Place Zabaw w drodze?. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.

Partnerzy: Sektor 3 Szczecin, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenie KAMERA, Kamera Jazda, Akademia Sztuki w Szczecinie, Kashart , Szkoła Podstawowa TAK

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecin

—————————————————————————————————————

4. Nowy projekt w TWORZĘ SIĘ! Eksperymentalne Place Zabaw w drodze…

Eksperymentalne place zabaw w drodze…

„Eksperymentalne Place Zabaw w drodze” to nowy projekt realizowany przez galerię TWORZĘ SIĘ od 1 czerwca 2021 r.  Ograniczenia związane z pandemią oraz nowe warunki organizacji wydarzeń kulturalnych, sprawiły, że pojawiła się potrzeba mobilnych, kameralnych wydarzeń kulturalnych, które dotrą bezpośrednio do odbiorców. W  ten sposób powstał pakiet działań animacyjnych i edukacyjnych, przybliżających uczestnikom wybrane obszary sztuki, prezentowane wcześniej na wystawach w galerii TWORZĘ SIĘ (m.in. na Fotograficznym, Filmowym, Teatralnym i Literackim Placu Zabaw).

Działania prowadzą szczecińscy artyści, edukatorzy sztuki oraz animatorzy: Maria Dąbrowska, Paweł Kula, Karolina Gołębiowska, Krzysztof Kuźnicki, Ania Wiśniewska Bartłomiej Orłowski, Dominika Wyrobek, Kasia Zimnoch, Paweł Kleszczewski, Paulina Ratajczak

Do tej pory przeprowadzonych zostało ponad 30 spotkań warsztatowych. Zajęcia odbyły się na szkolnych boiskach, w przedszkolnych ogródkach, na terenie Muzeum w Wolinie, na podwórkach placówek opiekuńczo-wychowawczych w Szczecinie, w świetlicach, w parku Kasprowicza i w galerii TWORZĘ SIĘ. W sierpniu działania prowadzone będą na terenie Szczecina, w Goleniowie, Kretlewie i Mechowie.

Koncepcja projektu: Paulina Ratajczak

——————————————————————————————————————-

Jeśli chcesz, abyśmy odwiedzili Twoją klasę/świetlicę/placówkę we wrześniu, napisz do nas: tworzesie@gmail.com. Spotkania są bezpłatne, odbywają się na terenie woj. zachodniopomorskiego. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

——————————————————————————————————————-

Organizatorzy/Partnerzy:

Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”. TWORZĘ SIĘ, Muzeum w Wolinie, Goleniowski Dom Kultury, GOKiS w Golczewie, Centrum Opieki nad Dzieckiem im. Konstantego Maciejewicza w Szczecinie, Stowarzyszenie KAMERA, Stowarzyszenie OFFICYNA, Fika

Projekt „Eksperymentalne Place Zabaw w drodze” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z programu „Kultura Dostępna”

Patroni medialni:Kurier Szczeciński, wszczecinie.plszczecindladzieci.net.pl, echoszczecina.pl

Skip to content