KWIECIEŃ W TWORZĘ SIĘ

Konkurs EMOCJE NA MIARĘ /online do 28.05.2021

Chyba wszyscy w ostatnim czasie doświadczamy bardzo wielu, różnych emocji? Obecna sytuacja, ograniczenie kontaktów społecznych, izolacja, nauka i praca w domu, sprawiły, że pod naszym dachem, od rana do wieczora,  kłębią się najrozmaitsze emocje. Czas przyjrzeć im się bliżej!

Aby to zrobić , warto je najpierw poznać, a może inaczej-rozpoznać. Zapraszamy do udziału w konkursie EMOCJE NA MIARĘ!

  • Spróbujcie wyobrazić sobie złość, zachwyt, strach, smutek, radość, zniecierpliwienie czy spokój. Wybierzcie  jedną lub dwie emocje i przedstawcie je przy pomocy rysunku. Uwierzcie nam na słowo, narysowane uczucia stają się bardziej łagodne i udomowione. Możecie wymyślić imię dla Waszej postaci. Obok rysunku, napiszcie koniecznie, jaka jest w dotyku Wasza emocja i jakie dźwięki wydaje.
  • Wyraźne zdjęcie pracy prześlijcie na adres: tworzesie@gmail.com.
  • Termin nadsyłania zgłoszeń:
    28.05.2021
  • Kategorie wiekowe: 3-4 lata, 5-7 lat oraz 8-12 lat
  • Wyraźne zdjęcie pracy prześlijcie na adres: tworzesie@gmail.com.

Wybrane projekty zostaną uszyte i w formie dużych maskotek, znajdą się na wystawie  ?Emocje, cisza i muzyka? a także na serii plakatów towarzyszących nowej przestrzeni w galerii TWORZĘ SIĘ.

Wśród uczestników konkursu wylosowana zostanie nagroda specjalna – warsztaty -„Szeptu i krzyku” z Izą Kowalewską. Warsztaty mogą odbyć się w rodzinnym, przyjacielskim lub klasowym gronie.  Spotkanie warsztatowe to forma totalnej zabawy z podłożem muzykoterapeutycznym, pozwalającym uczestnikom odreagować frustrację i stres oraz nowe sytuacje związane m.in. epidemią.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/282420176726976

Kąpiele leśne z Jackiem Gawrońskim fot. P.Ratajczak

24.04 godz. 10:00 Spacer rodzinny „Kąpiele leśne” / MIEJSKI PLAC ZABAW 2021

Sadzimy drzewa na Dzień Ziemi! Peter Wohlleben, jeden z najbardziej znanych leśników świata, autor książki „Sekretne życie drzew” poleca, aby las odkrywać wszystkimi zmysłami, zażywając kąpieli leśnych. Termin Shinrin Yoku powstał w Japonii  w 1982r. Analogicznie do zanurzania się wodzie, zanurzymy się wszystkimi zmysłami w środowisku leśnym z certyfikowanym przewodnikiem Shinrin Yoku – Jackiem Gawrońskim. W ramach spaceru poszukamy sztuki w środowisku leśnym, przyjrzymy się geometrii roślin i wzorom fraktalnym, które można zaobserwować na liściach, paprociach, czy chmurach. Na zakończenie spaceru, z okazji Światowego Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia, posadzimy drzewa.

Zapisy: tworzesie@gmail.com, wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wiek: dzieci (6+), młodzież, dorośli

Miejsce: dokładne miejsce spotkania przesłane zostanie uczestnikom mailem

TWORZĘ SIĘ ONLINE

Wystawa „Raj na ziemi” oraz towarzysząca jej dźwiękową przestrzeń „Cisza i muzyka”: https://bit.ly/idzdoraju

———————————————————————————————

Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2021”. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.

Kurator projektu: Paulina Ratajczak

Partnerzy: Sektor 3 Szczecin, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenie KAMERA, Kamera Jazda, Akademia Sztuki w Szczecinie, Kashart , Szkoła Podstawowa TAK

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina

Skip to content