Koniec wakacji z TWORZĘ SIĘ

Pod koniec sierpnia zapraszamy na działania w przestrzeni miasta oraz na Przytulny Plac Zabaw.

 

SOBOTA, 27.08.2016r. godz. 11:00-12:00, TWORZĘ SIĘ
Czytanki-przytulanki z FIKĄ

Spotkanie z założycielką kameralnej księgarni z dobrymi książkami w przestrzeni Przytulnego Placu Zabaw. To spotkanie z nieprzypadkową książką, dobrymi ilustracjami utrzymane w przyjaznej, atrakcyjnej atmosferze z elementami zabawy w trakcie czytania-słuchania, która spotęguje doświadczenia słuchowe i wyzwoli wśród dzieci dużo emocji.
Wiek uczestników: 3+
Prowadzenie: Małgorzata Narożna

Zapisy: tworzesie@gmail.com, ilość miejsc jest ograniczona, wstęp wolny

Przytulny Plac Zabaw_czytanki

SOBOTA, 27.08.2016 godz. 14:00-16:00, al Kwiatowa **
WYSPY/ MIEJSKI PLAC ZABAW

Działanie dla dzieci i dorosłych odbywające się w ramach Miejskiego Placu Zabaw na al. Kwiatowej. Uczestnicy zabawy wybiorą sobie dwa metry kwadratowe przestrzeni, na której ułożą własną rzeczywistość z wybranych elementów. W pierwszej kolejności będą musieli te elementy odszukać, a następnie zgromadzić na swoim terenie. Z pozyskanych rzeczy będą konstruować własne scenariusze wydarzeń. W ten sposób powstaną swoiste wyspy- coś w rodzaju planet z „Małego Księcia” , a uczestnicy będą mieli okazję nawiązać dialog w języku plastycznym. „WYSPY” to spotkanie ludzi w różnym wieku. To mikrokosmiczna sceneria, po której uczestnicy-narratorzy będą mogli się swobodnie poruszać. Całość będzie koordynowana przez performera Oskara Chmiołę.

Uczestnicy: dzieci, młodzież, dorośli
Prowadzenie: Oskar Chmioła

** w przypadku deszczu działanie przenosimy do galerii TWORZĘ SIĘ (pl. Żołnierza Polskiego 2, wejście od ul. Tkackiej)

Zapisy: tworzesie@gmail.com, ilość miejsc jest ograniczona, wstęp wolny

——————————————————————————————————————
Dzień wcześniej (26.08, piątek) działanie WYSPY zostanie przeprowadzone w Punkcie Przedszkolnym „Dzwoneczek”, które jest partnerem wydarzenia.
——————————————————————————————————————

Miejski_TWORZĘ SIĘ

 

NIEDZIELA-WTOREK, 28-30.08.2016 godz. 11:00-16:00, TWORZĘ SIĘ
PRZYTULNY PLAC ZABAW
Do 30 września galeria TWORZĘ SIĘ zaprasza dzieci do labiryntu różnych przestrzeni, do pomieszczeń otwartych i zamkniętych korytarzy, w których jest coś i jeszcze nic. Na najmłodszych czekają miejsca gęste i rzadkie, wypełnione przedmiotami, zadaniami, ruchem  i niespodzianką. Labirynt to zanurzenie w świecie odciętym od znanej rzeczywistości. Eksplorowanie systemu korytarzy to niezwykła przygoda, zabawa z wyobraźnią i chwila na bycie sobą wśród innych.
Przestrzeń dedykowana jest dzieciom w wieku 3-12 lat. Przytulny Plac Zabaw towarzyszy 11 edycji festiwalu inSPIRACJE 2016 OKSYDAN.

Zapisy:  tworzesie@gmail.com ; zapisy obowiązują grupy powyżej 6 osób, wstęp wolny

Przytulny_TWORZĘ SIĘ Przytulny1_TWORZĘ SIĘ

 

Skip to content