W niedzielę, 29 września, po raz ostatni będzie można odwiedzić wystawę „Muzeum po zmroku”. Zapraszamy, jak zawsze, w godz. 11:00-16:00. Dodatkowo, o godz. 14:00, uczestnicy warsztatów z ASI MINĄ udźwiękowią, na żywo, wybrane obrazy.
Warsztaty dźwiękowe zakończone występem podczas finisażu „Muzeum po zmroku”, 29.09.2019 / TWORZĘ SIĘ
10:00-11:00 grupa 1, wiek uczestników: 6-7 lat
12:00-14:00 grupa 2, wiek uczestników: 8-11 lat
14:00 – występ uczestników warsztatów w przestrzeni „Muzeum po zmroku”
Powiedzonko: „Gadał dziad do obrazu, a obraz doń ani razu”, tym razem się nie potwierdzi. Obrazy przemówią, zagrają, zaśpiewają a to dlatego, że będziemy się im uważnie…przysłuchiwać. Najpierw przyglądniemy się – jasna sprawa – a potem stworzymy ich wersje dźwiękowe i w ten sposób powstaną grające obrazy. Pobawimy się w Pana Modesta Musorgskiego – kto to był i co zrobił? Opowiem Wam! Na koniec nagramy nasze muzyczne interpretacje i zostawimy po sobie ślad w historii galerii.
Prowadzenie: Joanna Bronisławska (ASI MINA)
Wstęp wolny, zapisy: tworzesie@gmail.com.Decyduje kolejność zgłoszeń.
Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Nasze wspólne arcydziełko” współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021, którego operatorem w woj. zachodniopomorskim jest Czaplinecki Ośrodek Kultury. Wystawa „Muzeum po zmroku” odbywa się w ramach projektu Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.
Organizator: Fundacja Las Sztuki
Współorganizatorzy: TWORZĘ SIĘ , 13 muz
Partnerzy: Wydział Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, Szczecińska Agencja Artystyczna, Kashart, Księgarnia FIKA, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenie KAMERA, Szkoła Podstawowa TAK
Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina