CZERWIEC W TWORZĘ SIĘ

Rozstrzygnięcie konkursu „Emocje na miarę!”.

W kwietniu tego roku, zaprosiliśmy dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Emocje na miarę!”. Poprosiliśmy o wizualne przedstawienie wybranych emocji i ich krótkie opisanie. Wybrane projekty zostaną uszyte i w formie dużych obiektów przestrzennych, zaprezentowane w galerii TWORZĘ SIĘ na wystawie „Emocje, cisza i muzyka”. Część prac znajdzie się na plakatach, a jeszcze inne na ścianach galerii. Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 250 prac. Komisja w składzie: Joanna Bronisławska, Karolina Gołębiowska, Iza Kowalewska, Marianna Oklejak, Kasia Mierzejewska i Zofia Kiciński, wybrała łącznie 16 prac. Od 27 czerwca, uszyte prace, będzie można zobaczyć w galerii.

Wyniki: https://www.facebook.com/PrzepraszamTworzeSie

Rysunki, z których powstaną maskotki:

-Pola, 4 lata: „Niecierpliwka”; Tomasz Tkacz, 4 lata: „Kostka naładowana negatywnymi emocjami”; Laura Szyłow, 7 lat: „Złość”; Maja, 7 lat: „Zdziwienie”; Hanna Awiżen, 10 lat: „Tęczowy czajniczek”; Michalina Lewna: „Smutek”; Filip Gacek: „Spokojnik żyrafii”; Mikołaj Dziejko, 9 lat: 'Lody wesołki” (SP74); Tomasz Tkacz, 4 lata: „Kostka naładowana negatywnymi emocjami”; Laura Szyłow, 7 lat: „Złość”; Maja, 7 lat: „Zdziwienie”; Hanna Awiżen, 10 lat: „Tęczowy czajniczek”; Michalina Lewna: „Smutek”; Filip Gacek: „Spokojnik żyrafii”; Mikołaj Dziejko, 9 lat: „Lody wesołki” (SP74)

Autorzy, których prace znajdą się na plakatach:

Maksymilian Flejszman, 4 lata: „Ośmionogi złośnik”; Laura Szyłow, 7 lat: „Złość” (śliski, warczy); Maja Pilecka, 7,5 lat: „Sam Strach”; Nadia Cylka, 7 lat: „Lalka Marysia”; Hania Marek, 12 lat: „Hydro smutek”; Maja Markowska, 11 lat: „Smutek”; Weronika Wróblewska, 11 lat: „Strach”; Patrycja Zóralska, „Miłość bez wzajemności”, ZAZ, opiekun: Anna Obszyńska

GRATULUJEMY!!!

Wystawa „Emocje, Cisza i Muzyka”

do 14.08.2021, TWORZĘ SIE

Kolejna twórcza przestrzeń w galerii TWORZĘ SIĘ jest kontynuacją rozpoczętej w 2020r rozmowy z dziećmi i młodzieżą na temat ekologii, ekologii muzyki, współczesnego pejzażu dźwiękowego i przebywania w ciągłym hałasie. Kierując się postulatami kompozytora i edukatora Raymonda Murraya Schafera, nadal zajmiemy się ćwiczeniami i zabawami pozwalającymi na tzw. „czyszczenie uszu”, ale nie tylko. Oprócz spaceru dźwiękowego korytarzami galerii i przygotowanymi ćwiczeniami, pozwalającymi odzyskać dźwiękową wrażliwość, zajmiemy się również emocjami.  Zwiedzającym zaproponujemy ćwiczenia, pozwalające na „czyszczenie” i porządkowanie emocji. Tak jak bohater książki „Kolorowy potwór”, ponazywamy i posegregujemy emocje, pooznaczamy je kolorami i postaramy się pozostawić zwiedzających w dobrym nastroju. Odwiedzający zaproszeni zostaną również do wizualnego i dźwiękowego przedstawienia wybranych emocji.

W galerii zaprezentowane zostaną również prace wyłonione w konkursie „Emocje na miarę!”. Część prac przedstawiających emocje zostanie uszyta i w formie dużych obiektów przestrzennych zaprezentowana zwiedzającym.

Współpraca: Marcin Dymiter, Karolina Gołębiowska, Dominika Wyrobek, Bartłomiej Orłowski oraz Kasia Mierzejewska, Piotr LUMP Pauk, Aleksandra Rus, Edyta Waszak, Joanna Olejniczak

Kuratorka TWORZĘ SIĘ: Paulina Ratajczak

KIEDY I JAK ODWIEDZIĆ WYSTAWĘ W CZERWCU:

w każdą niedzielę w godz. 11:00-16:00 (wstęp bezpłatny, preferowane zapisy mailowe na pełną godzinę: tworzesie@gmail.com). Z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa i wprowadzone ograniczenia zwiedzanie odbywa się w mniejszych grupach, o pełnych godzinach. Zgłaszając chęć udziału w niedzielnym zwiedzaniu, prosimy o podanie konkretnej godziny wizyty. Zwiedzanie odbywa się w maseczkach ochronnych.

od poniedziałku do piątku oprowadzanie dla grup zorganizowanych (wstęp 10 zł/dziecko; zapisy:tworzesie@gmail.com). Spotkania odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym.

Filozofujemy z przedszkolakami! Jak żyć na ziemi?

Zaproś nas do siebie w wybrany dzień czerwca (od 9.06 do 23.06) w godz. 9:00-11:00.

Galeria TWORZĘ SIĘ i Ciocia Fika przyjedzie do Was, aby wspólnie czytać, bawić się i rozmawiać. Spotkania przeznaczone są dla grup dziecięcych w wieku przedszkolnym (5-6 lat). Preferowane spotkania w przedszkolnych ogródkach.
Wiek: 5-6 lat

Ilość spotkań jest ograniczona.  Decyduje kolejność zgłoszeń.  Zapisy:tworzesie@gmail.com (brak opłat).

Prowadzenie: Małgorzata Narożna, Paulina Ratajczak

11.06.2021 godz. 11:00-13:30, START: Lasek Arkoński

Spacer „Kąpiel w dźwiękach lasu” / MIEJSKI PLAC ZABAW 2021

Kilkugodzinny spacer w Lasku Arkońskim przeznaczony dla osób niewidomych i słabowidzących, przygotowany we współpracy z Fundacją Szansa dla Niewidomych w Szczecinie .

Peter Wohlleben, jeden z najbardziej znanych leśników świata, autor książki ?Sekretne życie drzew? poleca, aby las odkrywać zmysłami, zażywając kąpieli leśnych. Wykorzystując przede wszystkim zmysł słuchu i dotyku, wspólnie z uczestnikami, zanurzymy się w środowisku leśnym,  analogicznie do zanurzenia się wodzie.  Grupę poprowadzi certyfikowany przewodnik Shinrin Yoku ? Jacek Gawroński. W ramach spaceru skupimy się głównie na otaczających dźwiękach i wspólnie z uczestnikami, spróbujemy stworzyć kompozycję z dźwięków natury. Kąpiel w dźwiękach zakończymy zmysłem smaku i małym poczęstunkiem z darów lasu.

Wstęp bezpłatny

12.06.2021 godz. 16:00-17:15, Park Kasprowicza (zbiórka przy Pomniku Czynu Polaków)

Pofilozofujmy! Jak żyć na ziemi?

Zapraszamy na spotkanie z galerią TWORZĘ SIĘ oraz Ciocią Fiką na łonie natury, na kocu lub trawie. Spotkamy się, żeby czytać bajki , mity i przypowieści z różnych stron świata, które łączy temat ekologii. Proste historie poruszają pytania o odpowiedzialność, mądrość, szczęście, postęp. Nie dają gotowych odpowiedzi, uczą samodzielnego myślenia i prowokują do rozmowy, którą będziemy podejmować wspólnie z uczestnikami spotkań. Nie zabraknie również ruchu i twórczych zadań.
Wiek: 8+

Zapisy: tworzesie@gmail.com;
Wstęp bezpłatny

Prowadzenie: Małgorzata Narożna, Paulina Ratajczak

———

Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury ?13 Muz?

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu ?Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie 2021?. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.

Partnerzy: Sektor 3 Szczecin, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenie KAMERA, Kamera Jazda, Akademia Sztuki w Szczecinie, Kashart , Szkoła Podstawowa TAK

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecin

Skip to content