CZERWIEC w TWORZĘ SIĘ!

Z okazji 10 urodzin galerii TWORZĘ SIĘ, zapraszamy na urodzinowe ciasto i zapisy na ciekawe działania twórcze i warsztaty prowadzone przez zaprzyjaźnione z galerią artystki i artystów. Tego dnia ogłosimy  program wszystkich wydarzeń i opowiemy o festiwalu, który planujemy zorganizować na początku września. Bądźcie z nami 02.06.2024 godz. 15:00-16:30 w galerii TWORZĘ SIĘ.

1.Teledysk do piosenki „MIASTO DZIECI” -nagranie nr 2

21.06.2024 godz. 16:00 zbiórka w Ogrodach Śródmieście, Wielkopolska 19, wstęp wolny bez zapisów

FB: https://www.facebook.com/share/31FmSciKNsgtLtLd/

W pierwszym tygodniu wakacji, wspólnie z dziećmi, nagrywamy i wymyślamy piosenkę MIASTO DZIECI (warsztaty dźwiękowe-„Nagrywamy piosenkę”). Piosenka, oprócz tekstu musi posiadać teledysk! Zapraszamy Was do przyłączenia się i zabrania własnych transparentów lub kolorowych flag, zaznaczających obecność dzieci w naszym społeczeństwie. Teledysk będzie nagrywany w 4 lokacjach (w Ogrodach Śródmieście, w szkołach, w studiu nagrań i przestrzeni miasta).

Drodzy Przyjaciele TWORZĘ SIĘ!  21.06 (piątek) o godz. 16:00 zapraszamy do Ogrodów Śródmieście (ul. Wielkopolska 19). Zabierzcie  rodzinę, znajomych i własnoręcznie zrobiony transparent (na materiale lub kartonie), który będzie mówił o tym jak się czujecie, co lubicie, czego Wam brakuje w mieście, co jest dla Was ważne. Jeśli chcecie powiedzieć coś dorosłym, to będzie to doskonały moment. W pochodzie będzie nam towarzyszyć muzyka. Transparent może być również o niej. Może chcecie, żeby było jej więcej w naszym mieście? Starajcie się wymyślić krótkie hasła, które będą czytelne dla innych i nie będą nikogo obrażać. Można zapisać hasło w formie pytania. Dysponujemy okrągłymi kijkami do przymocowania transparentów, którymi chętnie podzielimy się na miejscu w Ogrodach.

Z Ogrodów Śródmieście, o godz. 16:30 wyrusza muzyczny pochód-„Święto Muzyki 2024” organizowany przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, do którego zamierzamy się przyłączyć z naszymi transparentami i hasłami. Jak piszą organizatorzy, przemarsz zakończy się na Placu Solidarności pod Filharmonią.

Wydarzenie „Święto muzyki”: https://www.facebook.com/share/Ytth8WgHX3VBg6rR/

Premiera teledysku odbędzie się podczas mini festiwalu MIASTO DZIECI, który odbędzie się na początku września tj. 07-08.09.2024. Teledysk zostanie także udostępniony w Internecie.

Uczestnicy: dzieci, młodzież, dorośli

Prowadzenie nagrania w Ogrodach: Paulina Ratajczak i Karolina Gołębiowska

Prowadzenie nagrania w szkołach, w studio i przestrzeni miasta: Marysia Dąbrowska, Karolina Gołębiowska, Joanna Bonisławska i Paulina Ratajczak

Realizacja video: Kacper Bukartyk,montaż: Łukasz Chruściel

Partner: Katedra Filmu Eksperymentalnego Akademii Sztuki w Szczecinie

2. Nagranie piosenki MIASTO DZIECI – trzydniowe warsztaty dźwiękowe, realizacja nagrania w studio oraz nagranie teledysku nr 3

26.06.2024 godz. 17:00-19:00; 27-28.06.2024 godz. 11:00-14:00

obowiązują zapisy tworzesie@gmail.com

FB: https://www.facebook.com/share/kwbt8MTVPWESG1Pk/

Pod koniec 2023 r dzieci w całości zaprojektowały, wymyśliły i udźwiękowiły wystawę MIASTO DZIECI. Dorośli twórcy- artyści i animatorzy, pomogli dzieciom zbudować ich królestwo. Rządy w galerii całkowicie przejęły dzieci. Urządziły miasto po swojemu, spisały regulamin, a swobodę i zabawę postawiły na pierwszym miejscu. W MIEŚCIE można spotkać latające chomiki, dom baton czekoladowy czy drzewo „Ługi Bugi”.

Brakuje tylko piosenki, do realizacji której przyda się wsparcie fajnej osoby dorosłej. Tak się składa, że znamy taką, nazywa się ASI MINA, uwielbia łączyć słowa, tworzyć muzykę i pracować z młodymi ludźmi. O beaty do utworu zadba syn artystki, Jeremi Bronisławski aka JJ.  Jest jeszcze  jeden człowiek, uwielbiany przez dzieci, który nie rozstaje się z ukulele-Pan Bartek . Założył nawet młodocianą szajkę, która rządzi w mieście i nazywa się UKUBANDA.  Będzie nas wspierać jeszcze jedna fajna osoba dorosła-Marysia Dąbrowska, która pomoże młodym twórcom wcielić się w odpowiednie role.

Z takiego składu musi powstać coś NIEZWYKŁEGO, w dodatku profesjonalnie zarejestrowanego w studiu nagrań Akademii Sztuki w Szczecinie.

Prowadzenie: Joanna Bronisławska (ASI MINA)

Współpraca: Karolina Gołębiowska, Marysia Dąbrowska i Paulina Ratajczak, Bartek Orłowski

Partner: Akademia Sztuki w Szczecinie, Wydział  Sztuki Mediów, Fotografii i Filmu Eksperymentalnego

Zapisy: na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat, które piszą wiersze/piosenki, układają rymowanki i lubią śpiewać. Udział w przedsięwzięciu wiąże się z udziałem w nagraniach piosenki w studio, w dniu 28.06. Wiąże się również ze zgodą na video-rejestrację nagrania oraz warsztatów. Planujemy również zrealizować nagrania do  teledysku do powstałej piosenki.

Mail: tworzesie@gmail.com, ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

3. Wystawa MIASTO (dla)DZIECI przedłużona do 20.12.2024 roku.

  • Galerię zwiedza się bez butów. Prosimy o zabranie skarpetek

MIASTO (dla) DZIECI to zaproszenie do wspólnego projektowania najbliższego otoczenia. To próba spojrzenia na świat z perspektywy dziecka, dająca możliwość budowy swojego mikro świata. Dzieci to urodzeni architekci i architektki. Postanowiliśmy całkowicie oddać stery w ich ręce. Wystawa została w 99% zaprojektowane przez młodych ludzi, jest emanacją ich marzeń i potrzeb.

Ekspozycja jest jak duża makieta, po której można chodzić, zmieniać środki transportu, rozkłady ulic oraz przeznaczenie budynków. Można nawet stać się drzewem, najlepiej Ługi Bugi albo znakiem, który wskazuje podziemne przejścia lub ostrzega przed Ponurą Szajką. Warto czasem odpocząć od przygód, chociażby w Leniuchowicach albo innych zakamarkach. Ale chwila…Czy w MIEŚCIE DZIECI obowiązują jakieś zasady? Czy ktoś nad tym wszystkim czuwa? Czy jest tu miejsce dla nowych mieszkańców?

Wystawa wpisuje się w rozważania na temat przyszłości miast w kontekście zmian klimatycznych czy migracyjnych. Jest miejscem do zadawania pytań i próbą poszukiwania mądrych rozwiązań, stawiających w centrum dobro młodych mieszkańców, ich prawa do zabawy i odpoczynku, mieszkania w zielonym, czystym i bezpiecznym mieście. W mobilność wystawy wpisana jest ZMIANA, która jest stałym elementem bardzo dynamicznej rzeczywistości. W tym wypadku tymczasowość staje się sprzymierzeńcem, dając możliwość szybkiego przeistaczania otoczenia, tak by odpowiadało demokratycznie na potrzeby wszystkich użytkowników.

Warstwa wizualna oraz projekt wystawy został kolektywnie opracowany na bazie rysunków oraz pomysłów uczestników (nie)konkursu MIASTO MARZEŃ. Dźwięki MIASTA zagrali i zaśpiewali uczestnicy oraz uczestniczki warsztatów „Jak brzmi miasto”?

Słowo „dla”, ujęte w nawias w tytule wystawy, wpisuje się w nurt tworzenia sztuki z dziećmi, a nie tylko dla nich.

Twórczynie i twórcy wystawy:
Karolina Gołębiowska, Joanna Bronisławska, Marek Mierzejewski, Dominika Wyrobek, Agata Wolniewicz, Katarzyna Mierzejewska, Marcin Strugliński, Szymon Herbuś, Paulina Ratajczak

oraz

uczestnicy i uczestniczki (nie)konkursu MIASTO MARZEŃ oraz warsztatów „Jak brzmi miasto”?

Współpraca: Remigiusz Suda, Aleksandra Rus, Tomasz Gacek, Marta Kubiak, Spot-art classes and workshops, Stowarzyszenie KAMERA, Oskar Ejsmont, Magda Pociej

———————————————————————————

KIEDY I JAK ODWIEDZIĆ WYSTAWĘ W CZERWCU? 

niedzielne twórcze spotkania na wystawie „Miasto (dla) Dzieci” o godz.: 11:00, 12:45 i 14:30.  Bilety w cenie 9 zł dostępne na stronie: https://www.biletomat.pl/miejsca/galeria-tworze-sie-w-domu-kultury-13-muz-2735/

 i w punkcie stacjonarnym biletomatu: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” (Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej -punkt w CIKiT znajduje się po lewej stronie). Punkt stacjonarny biletomatu czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00.

-od poniedziałku do piątku odbywają się twórcze warsztaty dla grup zorganizowanych. (wstęp 14 zł/dziecko; obowiązują zapisy mailowe: tworzesie@gmail.com). 

/Galerię zwiedza się bez butów/

Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz

Wystawa współfinansowana  przez Miasto Szczecin. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego poch

Skip to content