Artystyczne przeTWORZEnie alei, czyli super lato w Alei Kwiatowej

13 muz, TWORZĘ SIĘ, Las Sztuki, Nieformalna Grupa Twórcza ICHO, Fundacja Droga Wolna, Bloco Pomerania oraz Teatr Tańca Kiosk Ruchu zapraszają w każdą niedzielę lipca najmłodszych i ich opiekunów w godz. 11.00 -14.00 do Alei Kwiatowej (vis a vis 13 muz) na różnorodne działania twórcze dla dzieci.

Galeria TWORZĘ SIĘ oraz 13 muz specjalnie na tę okazję otworzą drzwi dla małych gości, gdzie będzie można m.in. obejrzeć wystawy festiwalu  inSPIRACJE.

Otwarcie TWORZĘ SIĘ w lipcu (wystawa w ramach Ekstremalnego Placu Zabaw):
każda niedziela i poniedziałek miesiąca, w godz. od 11.00 do 17.00

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Ekstremalny Plac Zabaw
6 lipca
Tego dnia w Alei Kwiatowej otworzą się wrota niezwykłej dżungli, do której zaprasza Nieformalna Grupa Twórcza ICHO. Artystyczne działania animacyjne, gry, zabawy i konkursy połączone z nieoczywistym pokazem zwierząt – to niezwykły początek wakacji w miejskiej dżungli. W programie m.in. wypełnij aleję kwiatami (malowanie kwiatów na alei), zapach kwiatka to zagadka (konkurs na najlepszy nos w okolicy), kalambury przenoszą góry (turniej na miny o tytuł najbardziej domyślnej grupy w dżungli).

 

13 lipca
W drugą niedzielę lipca Fundacja Droga Wolna przeniesie do alei swoją Pracownię Otwartą, zapraszając do spontanicznego tworzenia z przyjaznych środowisku materiałów. Dziecięce pomysły będą miały szansę być zrealizowane dzięki pomocy dorosłych. Prowadzący mają nadzieję poruszyć wszelkie pokłady twórczego myślenia. Przy okazji, poproszą najmłodszych o listę postulatów na przyszłość – niech staną się równoprawnymi inicjatorami kolejnych działań fundacji.

warsztaty Droga Wolna

20 lipca
Mini karnawał w Rio De Szczecineiro!
20 lipca część muzyków sambowej grupy Bloco Pomerania zabierze przybyłych gości w muzyczną podróż do Brazylii. Muzycy poprowadzą otwarte warsztaty muzyczne dla najmłodszych oraz zagrają dla nich energetyczny mini koncert. Dzieci będą miały okazję zagrać na tradycyjnych instrumentach sambowych – Surdo, Tamborim, Chocalho, Agogô,Caixa.
Bloco Pomerania

27 lipca
W ostatnią niedzielę lipca Teatr Tańca Kiosk Ruchu przygotuje ruchowy labirynt. Akcja obejmować będzie działania choreograficzne z elementami improwizacji oraz naukę tworzenia i realizacji różnych typów przestrzeni, zarówno za pomocą scenografii jak i samej wyobraźni, np. chodzenie po wodzie, bądź po trzęsącej się ziemi. Będzie również możliwość zapoznania się z niektórymi elementami tańca, takimi jak: obroty czy swingi.

Ekstremalny Plac Zabaw_działanie K. Lubki

Organizatorem wydarzenia jest 13 muz, TWORZĘ SIĘ oraz Las Sztuki.

Skip to content