5 URODZINY galerii TWORZĘ SIĘ w DK 13 muz

1.06.2019 (SOBOTA)

Galeria sztuki dla dzieci i młodzieży TWORZĘ SIĘ! obchodzi 5 urodziny. Z tej okazji oraz przy okazji DNIA DZIECKA, Fundacja Las Sztuki  oraz Dom Kultury „13 Muz” zapraszają do wspólnego świętowania. W programie wydarzenia znajdą się warsztaty, urodzinowy tort oraz  koncert rodzinny. Gościem specjalnym urodzin będzie piosenkarka, kompozytorka i cymbalistka Ania Broda.

  • godz. 11:00-12:00 warsztaty muzyczno-literackie „Melo Liryka Zakwita Muzyka”, SALA EDUKACYJNA, 13 muz

Podczas warsztatów dzieci poznają piosenki i wierszyki, melorecytacyjne zabawy związane ze światem roślin oraz gry pochodzące z tradycji ludowej i literatury dziecięcej. Program warsztatów oparty jest na motywach  pochodzących z tradycji polskiej. Obejmuje piosenki i tańce jak np. „Maczek” a także dawne gry i zabawy jak „Pani Róża” i inne. W roli głównej wystąpią: len, gryka, lawenda i róża.

Prowadzenie: Ania Broda

Uczestnicy: dzieci  4-7 lat, opiekunowie


  • godz. 12:30 URODZINOWY TORT, galeria TWORZĘ SIĘ w 13 muz (wejście od ul. Tkackiej)

Poczęstunek oraz urodzinowe pogaduchy.
Wstęp wolny, bez zapisów.

  • godz. 13:15-14:15 KONCERT ANI BRODY, SALA KOMINKOWA , 13 muz

Koncert muzyczno-literacki w kolorach etno:  piosenki śmieszne i dziwne, liryczne i fantastyczne, bajeczne i o wietrze?

To połączenie wierszy i muzyki tworzonej przy pomocy takich instrumentów jak: cymbały, pianino, magiczne  dzwonki  i lira korbowa. To eksperymenty ze słowem,  dźwiękiem i  rytmem oraz szybka nauka wpadających w ucho melodyjek i  tworzenie muzycznych obrazów do tekstów.

Uczestnicy: dzieci 4+, opiekunowie

Ania Broda
Piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów , producentka. Wokalistka obdarzona niepowtarzalnym głosem, posługuje się techniką śpiewu „białego”. Autorka tekstów, kompozytorka, aranżerka. Tworzy bardzo różnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, absolutnie unikalną muzykę marzeń i wrażeń. Świetnie bawi się głębokim brzmieniem swojego głosu, siłą słowa, magią nieoczywistej melodii. Na polskim rynku muzycznym – wyjątkowa i magiczna. Gra muzykę etno, jazz, folk, pop, tworzy muzykę dla dzieci.

Na warsztaty i koncert z okazji 5 urodzin galerii TWORZĘ SIĘ i Dnia Dziecka obowiązują BEZPŁATNE wejściówki do pobrania na www.bilety.fm.

Warsztaty:https://bilety.fm/pl/inne/3748-wejsciowki-na-melo-liryka-zakwita-muzyka-w-szczecinie.html
Koncert: https://bilety.fm/pl/muzyka/3749-wejsciowki-na-koncert-ani-brody-1-czerwca-o-1315-w-szczecinie.html


Organizatorzy:  Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury 13 muz.Wydarzenie odbywa się w ramach projektów „TWÓRCZE 5×5” oraz „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”. Współfinansowane jest przez Miasto Szczecin oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerzy: Wydział Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, Szkoła Podstawowa TAK, Kashart, Księgarnia FIKA, Stowarzyszenie OFFICYNA, Stowarzyszenie KAMERA, Stowarzyszenie MiastoHolizm

Patroni medialni: Kurier Szczeciński, wszczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Echo Szczecina

Skip to content