Teatralny Plac Zabaw przedłużony na wakacje!

Teatralny Plac Zabaw. Laboratorium Teatru Cieni*
01.07-31.08.2017, TWORZĘ SIĘ
*w lipcu i sierpniuTeatralny Plac Zabaw otwarty jest dla wszystkich w każdą niedzielę i poniedziałek w godz. 11:00-16:00 (wstęp wolny)

 

W czasie wakacji galeria TWORZĘ SIĘ zaprasza do laboratorium teatru cieni, w którym odkrywać można tajemnice światła i cienia. Podczas wizyty na Teatralnym Placu Zabaw będzie można przyjrzeć się tajemnicom tego typu teatru, obserwować z bliska magiczny świat ale również tworzyć go i zmieniać przy użyciu światła oraz dostępnych rekwizytów (lalek i masek cieniowych). W przestrzeni galerii znajduje się interaktywna instalacja MACHINARIUM CIENIOWE, prezentująca m.in. cienie 3D, kolorowe kolaże świetlne wykorzystujące zjawisko polaryzacji, a także stanowiska oparte na odbiciach i refleksach. Inspiracją do powstania instalacji była wizja miasta, zbudowanego z maszyn i wynalazków obsługiwanych przez roboty – jego mieszkańców.
Teatralny Plac Zabaw odbywa się ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”, realizowanego w galerii TWORZĘ SIĘ od 2014 r.

Teatralny plac zabaw fot. Robert Stachnik

MACHINARIUM CIENIOWE
Teatr Figur Kraków
WSPÓŁPRACA SCENOGRAFICZNA
Agnieszka Polańska (Teatr Figur Kraków)
Katarzyna Mierzejewska (Kashart)
ANIMACJE
Krzysztof Lubka (Kiosk Ruchu)
Paulina Ratajczak (Las Sztuki)
ORGANIZATORZY
13 muz, Las Sztuki
 
FINANSOWANIE
Miasto Szczecin
 
 
UWAGA!
W okresie wakacyjnym przyjmowane są również zgłoszenia od grup zorganizowanych (min. 10 osobowych). Zajęcia teatralne odbywają się od wtorku do piątku po wcześniejszym, mailowym ustaleniu szczegółów. Zapisy oraz dodatkowe informacje: tworzesie@gmail.com.  Wstęp: 8 zł/dziecko

 

SEFF MINI W TWORZĘ SIĘ, 24-25.06.2017

( o)> UWAGA! UWAGA! w tą niedzielę galeria WYJĄTKOWO otwarta jest tylko podczas pokazów filmowych w ramach SEFF MINI. Teatralny Plac Zabaw wraca już 26 czerwca! W ten weekend zapraszamy na filmy 

SEFF MINI w TWORZĘ SIĘ

🙂

PROGRAM SEFF MINI w TWORZĘ SIĘ:
Sobota, 24.06.2017

warsztaty „Filmowy Plac Zabaw” Godz. 11:00 (wiek 7-9 lat) i 13:30 (wiek 10-13 lat)

Filmowy Plac Zabaw to połączenie planu zdjęciowego, pracowni animacji z warsztatami filmowymi dla dzieci i młodzieży. Podczas warsztatów przestrzeń galerii zamieni się w mini studio animacji oraz plan zdjęciowy, na którym będzie można bawić się filmem, wcielając w rolę aktora, reżysera czy animatora konkretnej sceny filmowej. Prowadzenie: Krzysztof Kuznicki (Stowarzyszenie KAMERA), Paula Ratajczak (Fundacja Las Sztuki).

Bilety: 10 PLN

Niedziela, 25.06.2017
SEFF MINI okiem dziecka: zestaw krótkich filmów ? Chodzę do kina!
projekcje 4+
Wstęp: 5 PLN
Godz. 11:00

W kinie na naszych oczach dzieją się nawet najbardziej niezwykłe historie. Krokodyl, mysz, słoń, żaba i inni mieszkańcy miasteczka zwierząt razem gotują zupę z kamieni, górskie szczyty dokuczają nieśmiałemu pagórkowi, a mały starszy brat uczy się trudnej sztuki dzielenia się. Filmy prezentowane i nagradzane na m.in.: New York International Children’s Film Festival 2017, Angers European First Film Festival 2015. Chodźcie do kina!

„To coś” reż. Elena Walf, Niemcy 2015
„Moje, moje” reż. Kaspar Astrup Schröder, Dania 2012
„Zupa z kamieni” reż. Clementine Robach, Belgia 2015
„Nowy gatunek” reż. Kateřina Karhánková, Czechy 2015

Bilety pod linkiem lub przed wejściem na pokaz.

SEFF MINI okiem dziecka: zestaw krótkich filmów – Różne strony świata!
projekcje 6+
Wstęp: 5 PLN
Godz. 13:30

Dlaczego warto podróżować, poznawać nowe miejsca, innych ludzi? Czy podróżujemy zawsze środkami lokomocji: pociągiem, samolotem? A może również, kiedy czytamy książkę lub oglądamy film? SEFF MINI zaprasza w filmową podróż, pełną emocji i niespodzianek! Produkcje nagradzane na międzynarodowych festiwalach m.in za wielką wodą w Kanadzie, słonecznej Kalifornii czy San Diego Kids International Film Festival.

„Prezenty Astona” reż. Uzi Geffenblad, Lotta Geffenblad, Szwecja 2012
„Niespodzianka” reż. Jacob Frey, Niemcy 2015
„Wstyd i okulary” reż. Alessandro Riconda, Włochy 2013
„Śnieg” reż. Antoine Lanciaux, Sophie Roze, Francja 2015

Bilety pod linkiem lub przed wejściem na pokaz.